Systematyczna rewizja bywa konieczna we wszystkich aspektach ludzkiej działalności, a zwłaszcza w handlu

Prowadzenie eleganckiego butiku bywa dzisiaj autentycznym wyzwaniem. Zatrudnienie fachowej i przyjaznej konsumentom załogi, odszukanie, a potem oferowanie chodliwego towaru czy bycie atrakcyjnym na rynku, to tylko wybrane z nich. Wiedząc, że nie wyczerpiemy tematu w całości, przypatrzmy się się bliżej takim dwóm wyłonionym zagwozdkom, jak ocena dostawców i testy konsumenckie. Z jednej strony zajmiemy się kontrolą poziomu jakości artykułu, a z drugiej zbadamy poziom satysfakcji naszych konsumentów.

Dostawca

Autor: Raphael Desrosiers
Źródło: http://www.flickr.com
Wybór dostawców jest szczególnie ważny, zwłaszcza wtedy, gdy nasz butik jest duży i programowo ma za zadanie proponować towary wielu producentów. Postawienie na markę i terminowość zaopatrzenia zdaje się być tak pewne, jak prawa fizyki obowiązujące w naszej galaktyce. Ocena dostawców (więcej szczegółów) możne stać się częścią albo całością zadań jednego z naszych pracowników. Od takiej osoby będzie oczekiwać się współodpowiedzialności oraz perfekcyjnie opanowanych umiejętności społecznych. Niezbędna jest także ścisłość, biegłość w obsłudze komputera i oprogramowania biurowego, a także umiejętność raportowania. Wyniki przeprowadzonej rewizji będą niezwykle cenne dla prezesów i być może staną się impulsem do zmiany dostawców.

Testy konsumenckie nie bywają przeznaczone tylko dla wytwórców, którzy są w stanie w ten sposób poznać opinię o produktach wprowadzanych na rynek.

Czy interesują Cię prezentowane tematy? Jeśli tak, to patrz szczegóły i odnajdź więcej informacji na omawiany temat – z pewnością będą niesamowicie wciągające.

W naszym przypadku możemy przykładowo ocenić wydajność przeprowadzonej kampanii reklamowej lub sprawdzić, jak klienci reagują na nowy znak firmowy. Bez reklamy naprawdę niełatwo przebić się przez konkurencję. Realizację takiego prawie wojskowego zadania warto powierzyć profesjonalnej agencji reklamowej, która również może zrealizować dla nas testy (zobacz również testy na prawo jazdy) konsumenckie (zapraszamy na stronę). W przypadku rzeczonych testów do wyboru będzie wersja wirtualna bądź wykwalifikowany pracownik agencji wykona in persona lub telefonicznie ankiety wśród naszych klientów. Oczywiście ta druga opcja wymaga konkretniejszych środków finansowych.

W obydwu opracowanych zagadnieniach niezwykle ważna bywa wytrwałość w działaniu. Tylko w takim przypadku sklep na szansę odnieść zwycięstwo i tym samym zdeklasować konkurencję.