Kiedy powinieneś wycenić rezerwy pracownicze swej firmy, znajdź trzetelnego aktuariusza

Obecne prawo kładzie na właścicieli firm obowiązek dokonania wyceny środków na świadczenia pracownicze. W wypadku, jeśli pragnie się przeprowadzić wspomnianą wycenę i przedstawić odpowiedni raport, trzeba wynająć doświadczonego aktuariusza.

Czym zajmuje się aktuariusz?

rezerwy24

Aktuariusz jest fachowcem wykazującym szeroką wiedzę oraz doświadczenie w sferze matematyki ubezpieczeniowej i statystyki, jak także duże zdolności analityczne. Specjalista pełniące usługi aktuarialne trudni się szacowaniem ryzyka oraz wartości rozpoczynanych inwestycji finansowych, koncentrując się przede wszystkim na projektach długoterminowych oraz związanych z wyższym ryzykiem. Aktuariusze przyjmowani bywają w zakładach ubezpieczeniowych, jak również w przedsiębiorstwach konsultingowych czy w funduszach emerytalnych. Większość właścicieli firm styka się z aktuariuszem, gdy są zmuszeni przeprowadzić wycenę rezerw pracowniczych. Aktuariusze trudnią się też wyceną instrumentów finansowych, jak chociażby opcje.

Jeżeli trzeba przeprowadzić wycenę rezerw pracowniczych

W sytuacji, jeżeli powinno się wykonać rzetelną wycenę rezerw pracowniczych, warto znaleźć biuro oferujące usługi aktuarialne oraz nająć wprawionego aktuariusza, jak np. dowiedz się szczegółów.

Zaciekawił Cię ten wątek? Wejdź na odsyłacz (http://www.poradniapraxis.pl/psycholodzy/zespol/dorosli.html), w tamtym miejscu na pewno odnajdziesz jeszcze większą ilość informacji na temat, który Cię zaciekawił.

Profesjonalista wykonuje kompetentną analizę, uwzględniając w niej formę finansową zakładu, jak też wydarzenia losowe, prognozy biznesowe, dane demograficzne pracujących osób i statystyki. Otrzymany wynik stanowi nie tyle raport, jaki bywa wymagany przez obecne przepisy, ale głównie ważną informację dla właściciela zakładu, który dowiaduje się z niego, jakie powinności wobec pracowników wykazuje firma. Analizy aktuarialne muszą być sporządzane według zatwierdzonych standardów KSR 6 lub MSR 19.

finanse

Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com
Komu niezbędny jest aktuariusz?

Znalezieniem aktuariusza muszą zainteresować się przedsiębiorcy, którzy stają przed koniecznością dokonania wyceny rezerw pracowniczych, jak też właściciele firm, którzy planują znaczne inwestycje finansowe i pragną zobaczyć prognozy dla własnych posunięć. Usługi aktuariusza są polecane też przedsiębiorcom, jacy gotują się do fuzji czy pozyskiwania nowych wspólników oraz muszą zaznajomić się z pełną sytuacją finansową podmiotu.