Przesyłka zagraniczna wymaga dużej liczby formalności, ale jest zależne, w które miejsce ją nadajemy. Sprawdź, o co w tym chodzi

Czy wiesz, jakimi kwestiami różnią się przesyłki krajowe od zagranicznych? Pytanie wydaje się dosyć proste, gdyż każdy wie, że przesyłki zagraniczne są droższe, zaś ich doręczenie trwa większą ilość czasu. Niemniej, warto wiedzieć, że jak chodzi o zagraniczne przesyłki, to są one opatrzone znaczniejszymi trudnościami. Jest to szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, gdy wielu nas wyjeżdża za granicę

.

Paczka kurierska

Autor: Carl Malamud
Źródło: http://www.flickr.com
Nie wszystkie paczki posyłane za granicą wymagają odprawy celnej, która jak wiadomo wiąże się z dodatkowymi formalnościami. Znaczy to jednocześnie, że jeżeli posyłamy coś do kraju który jest w strukturach unijnych nasza przesyłka nie będzie oznaczona do odprawy celnej, jak przesyłki kurierskie do Irlandii. Zaś, inne przesyłki przesyłane poza teren UE muszą zostać odprawione w urzędzie celnym kraju docelowego.

W takiej sytuacji nadawca zobowiązany jest do dostarczenia całkowitej dokumentacji celnej. Najbardziej istotne to, aby zapoznać się z przepisami celnymi, które obowiązują w danym państwie. Są to informacje odnoszące się do koniecznych dokumentów czy towarów, jakich nie można przewozić do danego państwa. Koszt tego rodzaju przesyłki zagranicznej faktycznie będzie wyższy niż krajowej. Jego cena będzie zależeć od kilku czynników, jak parametry przesyłki, dystans, który musi ona pokonać. Zależy także od preferencji odnośnie czasu, w jakim będzie ona dostarczona. Typ dokumentów, które trzeba przygotować jest zależny od tego, co przesyłamy.

Czasami wystarczy nieskomplikowana deklaracja, tak jest, kiedy wysyłamy tylko dokumenty. Trochę inaczej jest, gdy posyłamy upominki czy próbki towarów. Deklaracje powinny być po angielsku. Czasem możliwe, że będą niezbędne inne dokumenty, jak faktura lub świadectwo pochodzenia towaru.

Czy ten tekst Ci się spodobał? Jeżeli tak, to żeby zdobyć zbliżone dane na omawiany temat, spójrz na informacje, one niewątpliwie też przyciągną Twój wzrok.

Deklaracje celnie bezpłatnie można otrzymać na poczcie.

Korzystnie pamiętać, iż przesyłki, jakie wymagają niestandardowych dokumentów mogą być troszkę dłużej przetrzymywane na granicy . Jak widzimy więc, przed wysłaniem takiej przesyłki musimy dowiedzieć się paru rzeczy, żeby wszystko wysłać zgodnie z planem. W odmiennym razie może nas spotkać nieprzyjemna sytuacja, zaś nasza przesyłka nigdy nie będzie dostarczona do adresata. Pamiętajmy więc, by dopełnić wszelkich formalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *