Każdy świadomy pasażer linii lotniczych powinien wiedzieć, iż za opóźnienie odlotu maszyny należy mu się rekompensata

Nierzadko mówi się, iż w czasach, w których żyjemy świat jest „mniejszy” niż wcześniej, ponieważ o wiele szybciej możemy podróżować z jednego miejsca do innego. Na pewno na podany stan rzeczy ogromny wpływ wywarło pierwotnie pojawienie się samolotów, później zaś ich rozpowszechnienie. Obecnie w zasadzie każdy może sobie pozwolić na latanie samolotem przynajmniej od czasu do czasu, chociażby dzięki tanim liniom lotniczym.

lot samolotem

Autor: Giuseppe Milo
Źródło: http://www.flickr.com
W związku z popularyzacją samolotów pojawiły się też przeróżne trudności z tego wynikłe. Jako przykład tego stanu rzeczy można podać fakt, że stworzone zostały specjalne rozwiązania prawne jeśli o to chodzi. Dla przykładu, jeżeli naszym udziałem stanie się odszkodowanie za odwołany lot powinno nam zostać wypłacone na podstawie wspomnianego prawa. Jego wysokość zależna jest od odległości, którą chcieliśmy przebyć samolotem a również od tego, czy cel naszej podróży znajduje się w granicach UE. Jak łatwo można się domyślić, wyższe odszkodowanie dostaniemy w wypadku większych odległości. Omówiony poprzednio przypadek nie jest jedynym, w którym możemy ubiegać się o odszkodowanie. Powinno zostać nam ono przyznane również w co najmniej dwóch innych sytuacjach. Możemy wiec ubiegać się o nie jeśli nie zostaniemy wpuszczeni na pokład z powodu zbyt dużej sprzedaży ilości miejsc oraz gdy lot się nie odbędzie. Jak widać z wymienionych przypadków, generalnie można zauważyć, że latanie samolotem to stosunkowo niezawodny środek komunikacji. Nie wolno dodatkowo zapominać o szybkości podróży samolotowych. Dodatkowym plusem jest na pewno wygoda.

Chcielibyśmy pokazać Ci następny wpis na analogiczny temat. Sądzimy, że Ci się spodoba. Wejdź w link – w nim czeka na Ciebie ciekawe zagadnienie.

Decydując się na lot samolotem nie musimy obawiać się braku miejsc siedzących. Mimo rozlicznych zalet, wiele osób jednak boi się latania samolotem. Jako przyczynę swoich obaw osoby te przeważnie podają fakt, iż ewentualnej katastrofy lotniczej praktycznie nie da się przeżyć (sprawdź kiedy należy Ci się).

Chciałbyś dowiedzieć się więcej na ten temat – na pewno przypadnie Ci do gustu bieżąca wiadomość, którą przygotowaliśmy z myślą o Tobie. Po więcej detali wejdź w link.

Argument ten nie jest całkowicie pozbawiony słuszności, jednak nie powinno się zapominać, iż wypadki samolotów dzieję się niezwykle rzadko. Nie można także zapominać o kwestiach materialnych. Im więcej osób będzie podróżowało samolotami, tym tańsze będą loty, co bez wątpienia będzie stanem pożądanym. Reasumując – miejmy nadzieję, że nie będziemy zmuszeni zbytnio często korzystać z odszkodowań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *