Gdy nasza pociecha zaczyna edukację szkolną, czeka nas mnóstwo obowiązków

Dotychczas pokój naszego malucha pełnił dwa zadania – miejsca do spania i miejsca do zabawy. Gdy nasze dziecko ma rozpocząć naukę w szkole, w pokoju dziecka musi się w nim znaleźć się jeszcze miejsce na dobrze dopasowane biurko, odpowiednie krzesło a także półki na trzymanie podręczników, zeszytów i przyborów szkolnych.

Takie meble nie mogą być pierwsze lepsze i nieprzemyślnie ustawione. Najbardziej efektywne usytuowanie biurka dla dzieci to umieszczenie go w pobliżu okna. Dziecko praworęczne musi mieć dostęp do światła z lewej strony, leworęczne z prawej. Niewłaściwym rozwiązaniem jest ustawienie tego mebla na wprost okna. Padające z niego światło, może razić w oczy. Jeśli mimo takiej wiedzy nie ma lepszego miejsca na uczniowskie biurko, należy wówczas w oknie zawiesić zasłony albo zamontować żaluzje, które jednak nie zabiorą zbyt dużo światła. Oferta:

I najlepiej gładkie, aby wzory nie przenosiły się na blat biurka. Miejsce pracy dziecka ma szczególne znaczenie. Jest szczególnym półśrodkiem owocnej nauki. Powinno być tak dostosowane do wymagań dziecka, aby malec przyjemnie się w nim czuł ale przy tym były zachowane właściwe wymogi.

biurko

Autor: Studio Caramella
Źródło: Studio Caramella

W dużej mierze, fundamentalne jest by stolik do pracy i krzesełko biurowe były dopasowane do wzrostu dziecka. Dobrym sposobem jest biurko z możliwością regulacji wysokości widoczne na . Dzięki tym możliwościom można dopasować biurko do wymagań dziecka i dbać o jego poprawną postawę w trakcie odrabiania prac zadanych do domu. Dodatkowym ważnym elementem jest umożliwienie utrzymania przez dziecko porządku na stole do pracy i w jego obrębie.

Dlatego dobrze, by biurko było wyposażone szuflady i szafki, do których zmieszczą się wszystkie podręczniki, zeszyty do ćwiczeń, kredki oraz inne potrzebne uczniowi przybory szkolne. Świetnie spełni oczekiwania np. biurko z nadstawką z otwartymi półkami. Przy okazji projektowania nowego projektu pomieszczenia dla dziecka, można przedyskutować zmianę ulokowania łóżka. Po męczącym dniu spędzonym w szkole i w domu, dziecko powinno mieć komfortowe łóżko by dobrze się wyspać i zregenerować energię do dalszej nauki. Oryginalnym a jednocześnie funkcjonalnym pomysłem są piętrowe łóżka dziecinne z biurkiem. Łóżeczko z nadstawką to świetna oszczędność miejsca w pokoju dziecięcym. Można uzyskać przestrzeń ale i atrakcyjną lokalizację kącika do zabawy dla dziecka.