Umowa o leasing – jakie ma zalety i wady

Wiele małych firm i raczkujących z własnym biznesem inwestorów nie miałoby udanego, a zwłaszcza perspektywicznego otwarcia, gdyby nie leasing Warszawa. Ten rodzaj finansowania daje absolutnie nowe możliwości – nie utoniemy w instytucjonalnym chaosie, ma opcję przeniesienia odpowiedzialności w spłacaniu. Niesie za sobą również zagrożenia, o których warto trochę wiedzieć, by nie popaść w finansowe problemy.

firma leasingowa

Autor: Daniel Lobo
Źródło: http://www.flickr.com
Zwykle spotykaną stroną dzierżawiącą towar zainteresowania są firmy leasingowe. Umowa między tą stroną a inwestorem (leasingobiorcą) ustala ilość dzierżawionych za opłatą rzeczy oraz czas ich ratalnego spłacania. Najemca zyskuje z rat środki, z których operuje później przez spłacanie kredytu. Mimo że płaci od kredytu odsetki, rzeczywistość pokazuje, że jeszcze większe środki inkasuje od leasingobiorców. A jak wiadomo bycie na dodatnim gwarantuje rozkręcenie biznesu. Taka specyfika daje korzyści każdej ze stron, którymi są: instytucja finansowa, leasingodawca, czyli najemca przedmiotu, oraz inwestor. Tak w skrócie funkcjonuje leasing Gdańsk – czytaj więcej.

Skąd więc taka moc sprawcza leasingu, skoro środki od spłacających „pożyczkę” pojazdu, elektroniki czy sprzętu fabrycznego, podzielone na raty, przekroczą rzeczywistą wartość przedmiotu? Głównie ze względów formalnych. Możliwości pożyczenia przez bank pieniędzy towarzystwu leasingowemu są o wiele większe niż w przypadku młodej osobowości prawnej firmy.

Czy poruszana w tym artykule kwestia nie zwróciła Twej uwagi? Jeżeli tak, to oprócz tego wejdź na ten odnośnik – szalenie zalecamy tę ofertę (https://www.traple.pl/team/dr-grzegorz-sibiga/).

A więc w kwestiach organizacyjno-prawnych spora przewaga dla firm leasingowych.

Przy rozważaniu opcji dofinansowania przedsiębiorstwa przez leasing warto pamiętać o zagrożeniach jakie również niesie ta metoda zapożyczenia. Abstrahując od okoliczności, w porównaniu stron umowy (kredytodawca, leasingodawca, inwestor) ostatnie z ognie ma generalnie najsłabszą pozycję przetargową.

W przypadku zbankrutowania firmy leasingowej pierwszym i największym pokrzywdzonym jest leasingobiorca. Zwykle traci on wówczas możliwość nabywania środków, a także ich używania. Taki dramat przeżywa przedsiębiorca, który wziął np. w leasing operacyjny samochód i na koniec spłacania auta syndyk zabrał mu pojazd na podstawie zapisów prawa upadłościowego.