Dlaczego należy uczyć się angielskiego z karteczek?

Jedną z wyjątkowo popularnych metod nauki języków obcychfiszki. Angielski, niemiecki, francuski, hiszpański – niezależnie od wybranego języka, przyswajanie nowych słówek jest dzięki nim o wiele szybsze i łatwiejsze.

Czym są fiszki? To nieduże karteczki, na których po jednej stronie zapisuje się hasło w języku obcym, po drugiej z kolei – w języku polskim. Samo hasło „fiszka” zostało zapożyczone z języka francuskiego. Obecnie fiszki są dostępne właściwie wszędzie. Można zakupić je w sklepach, zamówić w sieci, jednak warto jest również wykonać je samemu, dzięki temu jeszcze szybciej przyswoimy sobie nowe słowa. Jakie atuty ma uczenie się z fiszek?
W pierwszej kolejności fiszki są efektywne.

ksiązki

Autor: Bill Smith
Źródło: http://www.flickr.com

Nie da się zaprzeczyć, iż zapewniają one oczekiwane rezultaty. Są właściwe zarówno dla ludzi dorosłych, jak i dla dzieci, dla których uczenie się z fiszek może być znakomitą zabawą. Wystarczy jedynie zaplanować konkurs, a maluchy przyswoją sobie nowe słowa w mig. Zabawa ma o wiele większe wartości edukacyjne, niż samotne siedzenie z książką i tzw. „zakuwanie”. Co jeszcze?

Fiszki można zabrać ze sobą wszędzie. Są małe, dlatego nie zajmują miejsca. Warto się z nich uczyć w drodze do domu – jeśli podróżujemy środkiem komunikacji miejskiej, podczas przerwy lub nawet przypomnieć sobie nowe słowa przed zaśnięciem. Są praktyczne oraz poręczne. Można je nosić zawsze przy sobie, ponieważ mieszczą się także w kieszeniach spodni. Przytoczone powyżej własnoręczne przygotowywanie fiszek to też niewątpliwa zaleta uczenia się w ten sposób słownictwa. Co więcej, fiszki z angielskim hasłami mogą zawierać nie tylko same hasła, lecz także zdania z ich wykorzystaniem albo całe wyrażenia. Jest to zależne od naszej kreatywności lub materiałów sprzedawanych w sklepach.

We współczesnych czasach fiszki zaczęły także podbijać sieć. Istnieje wiele serwisów edukacyjnych, które posiadają aplikacje stosujące fiszki online w zamian za bezpłatne założenie konta na określonej stronie internetowej. Dobrze jest sprawdzić obie techniki i zweryfikować, która jest dla nas właściwsza. Pamiętajmy, że nauka języków może być przyjemna, a ich znajomość jest niewątpliwie niezwykle pożyteczna, tak samo w pracy, jak i podczas wakacji, kiedy coraz chętniej wybieramy zagraniczne miejsca.