Twój samochód służył Ci już przez długi czas i nie nadaje się już do użytku? Nie martw się i zobacz, jak możesz zezłomować stare auto.

Twój samochód służył Ci już przez długi okres i nie nadaje się już do jazdy. Nie przejmuj się i zobacz, jak możesz zezłomować stare auto. Jeżeli nasze auto nie nadaje się już do użytku, to musimy je zezłomować. Jeżeli nie zdecydujemy się na ten ruch, nasz pojazd dalej będzie figurować w rejestrze, a my zaś będziemy zobowiązani opłacać obligatoryjne składki. Możemy również sprzedać samochód na części.

Ale jest to ryzykowny ruch, bo niejednokrotnie warsztaty, które reklamują się w różnych mediach nie są uprawnione do wykonywania wskazanych czynności.

Złomowanie aut

Autor: J@M€S
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli chcemy legalnie zezłomować nasze auto, musimy mieć świadomość, iż taka czynność nakłada na nas konkretne obowiązki. Po pierwsze podczas przekazywania samochodu na złom powinniśmy okazać konkretne dokumenty, tj.: dowód osobisty albo inny dokument potwierdzający naszą tożsamość,dowód rejestracyjny pojazdu, kartę pojazdu jeżeli taka była wydana, bądź inny dokument, który potwierdzi dane zamieszczone w dowodzie rejestracyjnym.

Każdy punkt złomu powinien przyjąć jedynie auto wyłączone z eksploatacji, które ma numer VIN oraz numer nadwozia, podwozia bądź ramy. Ponadto do obowiązków punktu należy unieważnienie dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu i tablic rejestracyjnych. Pracownik firmy (sprawdź ofertę kador) ma obowiązek wydać nam zaświadczenie potwierdzające zezłomowanie auta. Dodatkowo musi wysłać do odpowiedniego wydziału komunikacji urzędu gminy, zaświadczenia o demontażu samochodu.

Co powinniśmy dalej zrobić?Po otrzymaniu wyżej wymienionych dokumentów mamy 30 dni, by wybrać się do wydziału komunikacji urzędu gminy i złożyć wniosek o wyrejestrowanie pojazdu. Przed wskazaną czynnością warto sprawdzić, czy nie mamy zaległych składek OC do opłacenia. Jeśli tak musimy je niezwłocznie wpłacić.

Jak znaleźć dobre miejsce dla swego zasłużonego auta?Jeśli szukamy odpowiedniego miejsca, możemy wspomóc się internetem wpisując na przykład: złomowanie pojazdów Rzeszów albo złomowanie pojazdów Katowice etc. Wszystko zależy od miejsca naszego zamieszkania. Jeżeli mieszkamy w centralnej Polsce i interesuje nas złomowanie samochodów Łódź będzie idealnym miastem do złomowania samochodu.

Jak wygląda procedura złomowania?

Złomowanie

Autor: free photos
Źródło: http://www.flickr.com

Powinniśmy oddać samochód do punktu zbierania pojazdów.

Z pewnością interesują Cię inne newsy (https://www.normbud.pl/kategorie/technika-ppoz/urzadzenia-alarmowe-i-pomiarowe/wskaznik-przeplywu-model-vsrvsreu/). Z przyjemnością zachęcamy Cię do naszego kolejnego artykułu, który dla Ciebie stworzyliśmy. Musisz jedynie kliknąć w link.

Pamiętaj, że firma,w której zostawiasz samochód nie może od ciebie zażądać żadnych opłat, chyba że Twój samochód jest niekompletny i jego waga jest o 10% mniejsza niż ta wskazana w dowodzie rejestracyjnym. Wtedy powinniśmysię liczyć, z tym, iż za każdy brakujący kilogram zapłacimy ok. 10 zł.

Jasne jest, iż każdy samochód jest traktowany jak członek rodziny. To właśnie dzięki niemu byliśmy w stanie zwiedzić kawał świata, odkryć nowe, ciekawe miejsca. Z tego powodu złomowanie pojazdu może być dużym przeżyciem. Z tego powodu, tak istotne jest znalezienie dobrego punktu złomowania, w którym ze spokojem pozostawimy nasze auto.