Sztuka prania – rady

Poprawne czyszczenie odzieży, mimo że wpisuje się w naszą powszednią rutynę, jest nie byle kunsztem. Z uwagi na powtarzalną naturę owej czynności, czasami zapominamy o istotnych detalach, mogących zoptymalizować pranie tkanin na każdym z etapów, począwszy od sortowania, a skończywszy na poprawnej konserwacji pralki. Oto porady, których stosowanie pozwoli opanować sztukę prania do perfekcji.

pranie

Autor: Denis Postle
Źródło: http://www.flickr.com
Podczas sortowania prania zwracaj baczność nie tylko na barwy, ale też na rodzaj materiałów. Kolory powinny być podzielone na jasne jak też ciemne, jako że nawet przy praniu w niskich temperaturach niektóre barwniki mogą farbować. Pozostałym wyznacznikiem w trakcie sortowania będzie typ tkaniny – dzielmy pranie w zależności od typu przędz na naturalne jak też sztuczne, bowiem wytyczne dotyczące ich prania są różne. Dobrym podejściem będzie kosz z kilkoma komorami na pranie, upraszczającymi segregowanie – polecam informacje.

Każdorazowo stosujmy się do zaordynowań producenta ukrytych w znakach na metce wszytej w odzieży. Jeśli jakieś okrycie nie posiada metki, obchodźmy się z nim ogromnie delikatnie. Żeby ochronić odzież przed uszkodzeniami w trakcie prania, za każdym razem opróżniajmy kieszenie, starajmy się związywać tasiemki oraz nie przepełniajmy pralki. Konfekcję wyjątkowo narażoną na uszkodzenia mechaniczne warto wkładać do woreczków na pranie. Kierujmy uwagę

pranie

Autor: erizof
Źródło: http://www.flickr.com

dodatkowo na stan naszych odzień przed włożeniemich do pralki.

Ten odnośnik do serwisu (http://prokad.com.pl/drzwi/stolarka-stalowa-przeciwpozarowa/) kieruje do niezwykle ciekawej witryny, która posiada równie intrygujące informacje na opisywany temat.

Pranie okryć z poluzowanymi guzikami, biustonoszy w złym stanie bądź ubiorów z rozdarciami, zaszkodzić może nie jedynie naszej pralce, ale także ubraniom.

Należyte posortowanie odzieży, to pierwszy krok w sztuce perfekcyjnego prania. Kolejny to stosowne załadowanie bębna. Miejmy na uwadze, iż nie powinno się do pełna napełniać bębna pralki. Pozostawienie wolnego miejsca, by odzienia mogły się swobodnie obracać w bębnie, jest konieczne do pozyskania dobrych efektów prania. Zależnie od rodzaju materiału powinniśmy zostawić w pralce prawidłową ilość wolnego miejsca. Tkaniny bawełniane potrzebują najmniej wolnego miejsca – starcza jak będzie odpowiadać ona szerokości ręki włożonej ponad pranie – porównaj. Z kolei materiały sztuczne powinny zajmować nie więcej niż 40-60% pralki.