Jakim sposobem wypada poprawnie odmawiać różaniec – wskazówki i porady

W jaki sposób trzeba odmawiać różaniec? Ewidentnie należałoby poznać odpowiedź na to ważkie pytanie, w związku z tym w tym artykule udostępnimy praktycznych rad i wskazówek powiązanych z odmawianiem różańca.

modlitwa

Autor: Violette79
Źródło: http://www.flickr.com
Modlitwę różańcową wypada rozpocząć od uczynienia znaku krzyża zarazem wypowiadając słowa „W imię – wizytówka internetowa http://scenariuszzycia.pl/wibracja-imienia/ – Ojca i Syna, i Ducha Świętego, Amen”. Jest to podstawowy wstęp do różańca. Dzięki takiemu początkowi pokazujemy, iż Pan Stworzenia jest obecny dla nas w wszelkiej modlitwie, tak samo jak jego Syn oraz aniołowie, równocześnie uświadamiamy samym sobie, że modlitwę różańcową będziemy odmawiać w jego święte imię. Następnym krokiem jest uściślenie swojej wiary, dzięki czemu wykazujemy, iż znamy swojego Boga i wierzymy w to, iż jest on jedyny oraz prawdziwy. Odmawiając różaniec powinno się pamiętać, że modlitwa ta powinna być uczciwa oraz płynąć prosto z naszego serca.

Różaniec składa się z paru przeróżnych paciorków, pierwsze pięć pozwalają nam otworzyć się na Ducha Świętego. Na największym z nich mówimy modlitwę Pańską, natomiast na kolejnych trzykrotne Pozdrowienie Anielskie. Na samym końcu wypada odmówić modlitwę Chwała Ojcu.

Dla wielu osób modlitwy różańcowe mają faktycznie niezmiernie wielkie znaczenie, wobec tego niewątpliwie należy wiedzieć jak odmawiać różaniec. Pożądane byłoby czynić to rzetelnie i szczerze, do takiej modlitwy nie zdołamy podchodzić z lekkim sercem i wykonywać ją pobieżnie. Modląc się do Boga dajemy wyraz swoich szczerych uczuć i wiary w to, że jest on Bogiem Jedynym, Najwyższym i Twórcą wszystkiego co nas oplata.

Jezus i różaniec

Autor: FotoKatolik
Źródło: http://www.flickr.com
Pożądane byłoby w modlitwie otworzyć się przez Bogiem i wylać przed nim swoje serce. Jeśli modlitwa będzie szczera to na pewno trafi do naszego Wszechmogącego Ojca oraz Twórcy. Odmawianie różańca warto uczynić w spokojnym oraz cichym obszarze, gdzie nikt nie będzie nam przeszkadzał i gdzie bez problemu będziemy mogli skupić się na modlitwie do Boga.