Już dziś wyekwipuj się w zbiorniki na wodę , a także palniki turystyczne na każdą górską eskapadę

W ostatnich latach coraz popularniejsza staje się turystyka górska. Z roku na rok na szlakach turystycznych można ujrzeć coraz więcej osób. Multum rodzin z malutkimi dzieciakami wybiera się w każdą wolną sobotę na spotkanie z przyrodą. Niezmiernie ważkie jest to, żeby być odpowiednio ubranym oraz zaopatrzonym w niezbędny sprzęt. Przed każdą piesza eskapadą trzeba upewnić się czy w plecaku jest peleryna, woda do picia, coś do zjedzenia, mapa i latarka.

idź na stronę

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Istotne jest też posiadanie nieprzemakalnego obuwia i kurtki. Tylko dzięki akuratnemu okryciu będziemy czuć się dobrze przez cały dzień. Poza ciuchami powinnyśmy zastanowić się co będziemy musieli ze sobą zabrać na wyprawę w góry. Ważką kwestią jest to czy wybieramy się na jedną dobę czy będziemy musieli kimać poza miejscem zamieszkania. Jeśli nasza piesza wycieczka może potrwać więcej czasu to na bank niezbędne będą palniki turystyczne, dzięki którym przygotujemy gorący posiłek. Niekiedy nie ma sposobności, żeby rozpalić ognisko, ponieważ w lasach obowiązuje zakaz grillowania. Dlatego, palniki turystyczne będą praktyczne każdemu wędrowcy.

Kolejną rzeczą, jaka może usprawnić życie w szczególności na polach namiotowych są pojemniki na wodę o gigantycznej objętości. Łatwo da się je wsadzić do auta, ponieważ zwykle są one składane i po złożeniu mają dużo mniejszy rozmiar. Innego rodzaju pojemniki na wodę mogą być brane na włóczęgę – . Przeważnie mają one pojemność 2 litów, łatwo przymocowuje się je do plecaka i komfortowo niesie ze sobą nawet przez

turystyka

kilkanaście godzin. Najwięcej przyborów turystycznych z pewnością odszukamy w specjalistycznych butikach, które posiadają różnorodne akcesoria, dzięki którym czujemy się bezpieczniej i pewniej w górach. Jeśli mamy jakieś obiekcje to dobrze jest skonsultować się z ekspedientem, który na pewno doradzi nam w co warto zainwestować.

Nie powinniśmy zapominać o tym, iż warunki pogodowe w górach zmieniają się non stop. Dlatego też, pomimo pięknej pogody musimy mieć ze sobą ciepłe i wodoodporne ubrania. Jeżeli nie jesteśmy pewni czy uda nam się dojść do schroniska na noc, to winniśmy poinformować o tym bliskich i mieć ze sobą rynsztunek, który pozwoli nam przetrzymać noc w górach.