Poszukujesz sposobu, aby zadbać o lepszą sprzedaż? Wprowadź program lojalnościowy dla swych partnerów w biznesie

Programy lojalnościowe kojarzone są głównie z handlem konsumenckim. Supermarkety stosują je, żeby zachęcić swoich nabywców do zostania przy robieniu zakupów właśnie w swoich punktach. Za pozostawione złotówki użytkownicy dostają punkty, które następnie mogą wymieć na nagrody rzeczowe, bony towarowe albo usługi.

Tego rodzaju programy działają także na wyższym szczeblu

kliknij w link

Autor: Terry Madeley
Źródło: http://www.flickr.com

Mało kto orientuje się, że takie działania przeprowadzone są w dziedzinie działalnościpartnerskiej w interesach. Przykładem mogą okazać się programy lojalnościowe b2b. Według niedawno przeprowadzonych statystyk wprowadzaniem systemów lojalnościowych dla swoich kontrahentów zajmuje się połowa zakładów działających na terenie Polski. Wdrażanie programu lojalnościowego tego rodzaju łączy się ze znacznymi inwestycjami, jednak dużo przedsiębiorców bywa gotowych zainwestować te środki. Staje się tak dlatego, że zauważono już korzyści, jakie czerpie się ze stosowania systemów lojalnościowych dla klientów biznesowych oraz zbadano, jak poważnie oddziałuje to na zbyt.

Programy lojalnościowe dla partnerów – to się doprawdy opłaca

Analiza rynku zbytu pokazuje, że kontrahenci uczestniczący w programach lojalnościowych swoich partnerów biznesowych chętniej dokonują zakupów oraz bywają lojalni wobec jednego dostawcy.

Czy masz chęć przeczytać uzupełniające porady? Jeżeli tak, to zobacz w witrynie (https://mastereducator.pl/bialystok/) podobne informacje dotyczące takiej sprawy – odsyłacz jest tu.

Z zainteresowaniem przystępują także do innych programów lub ponawiają członkostwo w tych, w których już biorą udział. Programy lojalnościowe b2b coraz częściej bazują nie na wyłącznej lojalności, ale także na motywacji.

Lojalność zostaje nagrodzona

programy lojalnościowe

Autor: Robert S. Donovan
Źródło: http://www.flickr.com

W programach lojalnościowych b2b lojalność klientów też jest nagradzana, tak jak ma to miejsce w przypadku programów wprowadzanych przez markety. Różnica jest jednak zasadnicza, bo na wyższym szczeblu nagrody lub profity również bywają adekwatnie wysokie (warto się dowiedzieć). Naturalnie każda firma dopasowuje pulę nagród do własnych możliwości i charakteru działalności przedsiębiorstwa. Powszechne stały się rabaty, karty przedpłacone lub kupony premiowe. Do rzadkości nie należą też wyjątkowo korzystne umowy, jak dzieje się to w wypadku telefonii komórkowej i atrakcyjnych modeli telefonów udostępnianych w rzeczywiście niskich promocjach dla lojalnych klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *