Znajdź swą pasję i stań się oryginalny jak nigdy dotąd

Jak się wyróżnić, jak być nietuzinkowym? Za często myślimy o tych, co pragną być zauważalni, iż są to osoby płytkie i próżni, myślą jedynie o tak zwanym „parciu na szkło”, nic nie pragną od życia tylko sławy! Oczywiście to błędne postrzeganie, bo każdy z nas – osoba ekstrawertyczna czy introwertyk – pragnie uznania, chceodznaczać się wyjątkowością, nie chce jednocześnie, aby jego życie było byle jakie. Co więc uczynić, ażeby być autentycznym?

tancerka w specjalnym stroju

Autor: Frank Kovalchek
Źródło: http://www.flickr.com
Dla osób, którzy preferują rzucać się w oczy istnieje dość łatwy sposób: zabawne gadżety, typu koszulki z napisem to najlepszy sposób na powodzenie wśród innych ludzi. Trudno przypuszczać, ażeby tego typu koszulka nie skupiła na sobie uwagi innych. Jesteśmy w stanie twierdzić, że noszą takie ubrania jedynie osoby, które są puste w środku, ale to oczywiście rażąca niesprawiedliwość i nadużycie!

Oczywiście, że najlepiej nosić koszulkę z nadrukiem na przykład jakiegoś zespołu muzycznego, o którym będziemy posiadali jakieś pojęcie. To będzie oznaczać, że nosimy tą koszulkę „po coś”, iż słuchamy tego typu muzyki, utożsamiamy się z pewną filozofią. Jeśli nosimy taki ubiór, bo to modne, szybko możemy zostać zweryfikowani, co nas zaboli jeszcze bardziej: z jednej strony, brak kompetencji (czyli brak wiedzy o danym bandzie muzycznym, zjawisku), z innej, wyśmianie. Ciekawe są dodatkowo takie śmieszne koszulki jak pod tym linkiem.

kolekcja filmów

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Jak zatem stać się oryginalnym i nie rzucać się w oczy? Odpowiedź jest dość prosta: pielęgnuj własne pasje. Oczywistym jest, iż najlepiej posiadać takie zainteresowania, by wszystkich powaliło na kolana. Możesz przecież zbierać niespotykane starocie lub rzadkie płyty winylowe, których wartość rynkowa przewyższa kilka średnich pensji, jednakowoż dla Ciebie są to skarby nie na sprzedaż

Nie musisz jednocześnie czuć się mniej wyjątkowy, jeśli masz w swoim zestawie kolekcjonerskim mniej znaczącego kalibru skarby. Liczy się pasja, to ona buduje w nas poczucie misji, sensu życia, to ona ułatwia dążenie nam do coraz lepszych efektów. Człowiek bez takiego przekonania jest niestety samotny, nie ma punktu odniesienia i brak mu pełnego przekonania, iż to wszystko, całe życie ma sens. Jak niezbędna jest pasja potwierdzą Ci wszyscy, dla których kolekcjonowanie różnych przedmiotów, trwa już od wielu lat. Traktują oni swoją kolekcję jak najbliższą rodzinę, nie oddali by jej nawet pod groźbą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *