Rozliczenie z Urzędem Skarbowym w 2016

Polska jest państwem, który biurokracją stoi. Nieistotne, czy milioner, czy mówimy o przeciętnym Nowaku każdy posiada zobowiązania względem kraju, które wiążą się z uzupełnieniem wielu dokumentów. Do takowych należy również rozliczenie się ze Skarbówką.

W nadchodzącym 2016 roku czeka nas następne rozliczenie – pity 2016. W nowym roku powinno być nam jeszcze prościej. Ma być online platforma podatkowa, na której będzie można dostać odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania i dodatkowo wciąż będziemy mieli możliwość rozliczenia się elektronicznego z tak zwaną Skarbówką. W internecie dostępne są również specjalne aplikacje – przeczytaj. A fajnie byłoby wziąć pod uwagę elektroniczne złożenie zeznania podatkowego, bo to oszczędność naszego czasu jak i pozwalamy oszczędzić czas urzędników.

Pity na 2016 rok

dokumenty na biurku

Autor: Historyworks
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy nadchodzi czas rozliczenia z Urzędem Skarbowym myślimy o tym, czy przypadkiem nie pozmieniało się coś w prawie podatkowym i czy musimy coś wiedzieć. Jeżeli nie chcemy, żeby pity 2016 były dla nas koszmarem najsensowniej pójść do Urzędu Skarbowego i wszystkiego się dowiedzieć. Dzięki temu, jeżeli będziemy mieli wszystkie potrzebne dokumenty będziemy mogli wraz z pracownikiem (zobacz pracoholizm) w Urzędzie Skarbowym od razu uzupełnić swoją deklarację podatkową.

Osoby, które pierwszy raz w ogóle muszą uzupełnić zeznanie podatkowe mają często wiele obaw. Jednak rzeczywistość jest taka, że do każdego PIT-u można wziąć książeczkę, która tłumaczy krok po kroku jak dokonać rozliczenia. Warto spróbować samemu to poogarniać zamiast się denerwować. Bo sporo ludzi idzie na łatwiznę i oddaje wszystko księgowej, bo nie chce dostać kar za pomyłki. Ale na początku dostaniemy upomnienie i możliwość korekty. Nikt od razu nie będzie nas karał jakimiś finansowymi obciążeniami. Każdy może się pomylić, ale jeśli się postaramy przy wypełnianiu deklaracji podatkowej to na sto procent damy radę. A jeszcze skuteczniejszym wyjściem, niż wizyta w Skarbówce, będzie odpowiednia aplikacja internetowa .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *