Jeśli dobra reklama w większym mieście, to tylko w formie Telebimów!

Telebimy są urządzeniami w dzisiejszych czasach bardzo chętnie używanymi. Są to ekrany, najczęściej o wielkich wymiarach, wyświetlające obrazy wielobarwne. Składają się one z pojedynczych diod LED. Tak zwana reklama na ledach jest bardzo chętnie wykorzystywanym typem reklamy. Sposób ten jest bowiem jednym z najnowocześniejszych, ze względu na użytą technologię. Telebimy w większości przypadków można zobaczyć w większych miastach, a im większy ośrodek, tym więcej się tych rozwiązań widuje.

Wisząca reklama zewnętrzna

Autor: Bill Smith
Źródło: http://www.flickr.com

Ponadto ta metoda reklamowania dociera coraz częściej do miejscowości mniejszych. Na przykład telebim w Cieszynie umieszczony został przy głównym skrzyżowaniu w mieście. Jest więc zlokalizowany korzystnie z uwagi na widoczność przekazu.

Urządzenia w Polsce

W Polsce obecnie coraz znaczniejsza liczba właścicieli firm wybiera reklamę przy pomocy telebimów. Forma ta coraz bardziej się rozpowszechnia również z uwagi na fakt, że coraz większą liczbę firm stać na taką formę promocji. Można zaobserwować również, że na urządzeniach tych umieszcza się reklamy o niezwykle różnej treści i z różnych dziedzin.

Telebimy w mieście

Źródło: www.medas-media.com.pl

Na przykład telebim w Bogatyni jest czymś, co można już zobaczyć, jednak nadal raczej rzadko. Mniejsze miejscowości często mają jedną lub dwie reklamy tego typu, tendencja do wykorzystywania ich jednak stale wzrasta. Podobnie sprawa przedstawia się po wpisaniu w wyszukiwarkę internetową frazy „telebim w Olecku”. Urządzeń tego rodzaju jest w tym mieście zaledwie kilka.

Zasady i ograniczenia

W związku z używaniem telebimów związanych jest często wiele kontrowersji i wątpliwości.

Niezwykle wciągający artykuł, nieprawdaż? Jeśli także masz takie zdanie, to wejdź tutaj oraz przeczytaj w witrynie pozostałe dane.

Niektóre z nich wiążą się z rzeczami prezentowanymi na reklamach wielkoformatowych. Zdarza się bowiem czasami, że reklamy te prezentują treści obraźliwe lub o zabarwieniu erotycznym. Nierzadko także zlokalizowanie reklam budzi wątpliwości, na przykład niedaleko miejsc kultu.

Umieszczanie telebimów określone jest przez konkretne zapisy prawne. Ich odległość od ulicy jest na przykład ściśle określona, by światło nie utrudniało widoczności uczestnikom ruchu. O zapotrzebowaniu na tę formę promocji może świadczyć powszechność haseł w rodzaju „reklama na ekranie LED w Bytomiu ” w Internecie.