Jak zatroszczyć się o swój rozwój?

Spora część z nas doskonale wie, że efektywność naszej pracy jest bardzo zmienna. W większości wypadków na jej stan ma wpływ nasz nastrój oraz motywacja, która niestety w wielu przypadkach zostawia nam mnóstwo do życzenia.

Wykład

Autor: Fabrice Florin
Źródło: http://www.flickr.com
Można śmiało zaryzykować stwierdzeniem, że nasza kondycja wewnętrzna przekłada się w jasny sposób na osiągane przez nas wyniki, czy to w życiu publicznym czy prywatnym. W tym miejscu wypada wyraźnie przyznać, że nasze wewnętrzne motywacje wielokrotnie są na wyjątkowo słabym poziomie. Stres, przemęczenie oraz wypalenie zawodowe nie pozwala nam skutecznie spożytkować osobistych możliwości. Na szczęście istnieją w dniu dzisiejszym pewne środki oraz terapie działania, dzięki którym możemy nabrać nie tylko pewność siebie, ale również potężną porcję motywacji do dalszego funkcjonowania w otaczającym nas świecie – [www]. Chociaż jest to dyscyplina, która dopiero jest w powijakach w naszej ojczyźnie, to jednak z dnia na dzień pozyskuje sobie coraz większą ilość zwolenników. Kluczem do sukcesu w tym przedmiocie jest coaching, który w swojej istocie opiera się poniekąd na psychologii, rozwoju oraz dosięganiu założonego celu.

Grupa

Autor: Jon Neubauer
Źródło: http://www.flickr.com

Pokonanie osobistych kłopotów, które w chwil obecnej nas ograniczają i nie pozwalają wprowadzać w życie marzeń jest wyjątkowo proste – doczytaj. Jak się bowiem okazuje, nasze zachowania oraz instynktowne lęki można pokonać, o ile oczywiście wykorzystamy do tego celu odpowiednie narzędzia. W tym miejscu wskazane jest zaakcentować fakt, iż prezentowanie najpierw coaching stanowi swego rodzaju odpowiedź na nasze zapotrzebowanie, by być jeszcze w wyższym stopniu skuteczniejszymi w różnych dziedzinach naszego życia.

Niemniej tymczasem w przeciwieństwie do szablonowych terapii coaching opiera się na pomocy w znalezieniu odpowiedniego rozwiązania, a nie wyznaczeniu go z góry przez szkoleniowca. Jego doskonałe dopełnienie stanowią każdego rodzaju wykłady, których tematem jest rozwój osobisty. Rozwijanie naszych umiejętności miękkich, jak i twardych jest bowiem bardzo pożądane, również przez właścicieli firm, jak i samych pracowników, którzy w ten sposób mogą utorować sobie bezproblemową drogę do awansu.