Za Nowym Targiem nie tęskni się… zanim się stąd nie odjedzie

Zima, wiosenna pora roku, sezon letni, jesienna pora roku – każda pora roku w Nowym Targu i w pobliżu tego miasta jest inna, każda jest urokliwa i każda przyciąga różnorodnymi rozrywkami. W samym mieście nie brakuje wabików konstukcyjno-budowlanych z różnorodnych dziedzin życia. Budynek hotelowy Nowy Targ, dobrze umiejscowiony, oczaruje gości tradycyjną góralską kuchnią i góralską życzliwością.

Karkonosze

Autor: hr.icio
Źródło: flickr.com
Zimą, stolica Podhala przyciąga zawodników i fanów narciarstwa biegowego z całego kraju na bieg podhalański.sprawdź jezioro białe domki jezioro białe domkiRok rocznie, w biegu biorą udział zarówno amatorzy jak i zawodowcy, zwolennicy narciarstwa biegowego.

Dodatkową atrakcją uczestnictwa w zawodach jest możliwość oglądania najpiękniejszych zakamarków Podhala. Dla tych, którzy nie opuszczają Podhala, by pooddychać czystym górskim powietrzem, tutejsi mieszkańcy przygotowują fantastyczną rozrywkę – udział w kuligu. Odkąd miasto oddało do użytku kładkę na potoku Biały Dunajec, zwłaszcza w sezonie wiosennym pojawia się w tej okolicy mnóstwo spacerujących turystów. Stąd w zależności od zainteresowań możemy udać się w stronę hangarów tutejszego aeroklubu, albo zagłębić się w lasy Boru na Czerwonem i oglądać lokalny rezerwat mchu torfowca. Na zakończenie spacerów jest platforma widokowa, z której możemy popatrzeć na stolicę Podhala oraz przyglądnąć się ogromnej panoramie Tatr.

Tatry w sezonie wiosennym ukazują się najatrakcyjniej. W lecie trasy narciarskie przeobrażają się w raj dla miłośników wycieczek rowerowych. Dla tych, którzy posiadają nieco więcej wytrzymałości oznaczono ścieżki dla rowerzystów biegnące po terenie górzystym, dzięki którym odwiedzimy górzyste osobliwości Nowego Targu. Podróżując po wytyczonych trasach możemy wybrać nieco trudniejszy odcinek i odważyć się wjechać na górę Dział . Z tego wzniesienia możemy podziwiać widokiem Słowackich Tatr Wysokich, z wszystkimi najważniejszymi wierzchołkami – Łomnicą, Lodowym i samym Gerlach. A po polskiej stronie podziwiać widokiem Tatr ze Świnicą i Kasprowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *