Dzisiaj mamy wielkie możliwości uzyskiwania informacji. Wskazuje na to choćby temat Big Data

Wszystko na to wskazuje, że przyszłość jest w rękach statystyki. Na sam przód wysuwa sie Big Data, czyli całe masy informacji o ogromnej objętości, zmienności oraz pewnej wartości. Cel uzyskiwania dostępu do tych danych jak i przetwarzania, jest dość jasny – ma to wspomagać procesy decyzyjne. Przez to możemy odkrywać najnowsze zjawiska, jak i również optymalizować procesy.

Analizowanie danych Big Data

Autor: TAHRD NTNU
Źródło: http://www.flickr.com
Analizy danych Big Data mają zastosowanie w różnych dziedzinach, w życiu politycznym czy biznesie. Pojęcie to ma związek z całą serią informacji, których analizowanie potrzebuje iście zaawansowanych narzędzi. Wszystko przez ich wielkie oddziaływanie. Big Data jest odpowiedzialne za analizę różnych danych, żeby następnie je przekonstruować i dać status wiedzy. Jest to przydatne w podjęciu najlepszych decyzji.

Dla jednych te analizy danych to duże możliwości (zobacz ), dla innych wręcz odwrotnie, rozbudzają one silne lęki. Dajmy na to, używając Big Data bankowcy są w stanie określić możliwości kredytowe ewentualnych klientów. Przedsiębiorstwa zajmujące się finansami zbierają i sprawdzają informacje o potencjalnych kredytobiorcach. Do tego celu wykorzystują dane z serwisów społecznościowych, sklepów internetowych oraz innych, które posiadają jakikolwiek związek z marketingiem.

Istnieją też tego typu sposoby, że instaluje się kamery oraz mikrofony w przeróżnych placówkach.hiperłącze do witryny (sprawdź)To z pewnością przeraża normalnych obywateli i powoduje, iż Big Data kojarzy się z inwigilacją, szpiegowaniem oraz zbieraniem danych, a później wykorzystywanie takich informacji do własnych celów.

Specjaliści uspokajają i tłumaczą, że przedsiębiorstwa przetwarzają i sprawdzają tego typu informacje, ale jedynie z potwierdzonych miejsc. Dzięki takim informacja formułowane są konkluzje i dzięki temu dostajemy profil danej sytuacji, a to daje pomoc przedsiębiorstwom w kwestii ich działalności.

Big Data w związku z tym to proces, który polega na czerpaniu z danych, ale z pewnością nie jest to zbieranie tego typu informacji dla samego ich gromadzenia – odnośnik.

Jeśli zaintrygowały Cię zagadnienia tego artykułu, to do sprawdzenia jest również nowa strona, gdzie znajdziesz wiele informacji na ten temat.

Co więcej, odpowiednie używanie tego typu informacji było w sferze biznesu zawsze czymś zwyczajnym, ale dzisiaj tego typu możliwości są o wiele większe. Są szybsze i bardziej dokładne, przeanalizowane są też z różnorakich źródeł. Pozyskiwane w sposób legalny przyczyniają się do poprawiania usług w wielu dziedzinach.