Autem, autobusem, „na widelca”? Jak podróżować po polskich ziemiach?

Jak się po naszym kraju podróżuje? Wydaje się, iż tak sobie, przecież każdy, kto chociaż raz musiał czekać na spóźniony pociąg czy podróżował wiekowym autobusem, będzie wychwalał, że posiada własny samochód. Jednakże taki stan powoli ulega zmianie, może nie w każdej sferze, gdyż na przykład Polskie Koleje Państwowe mają jeszcze sporo rzeczy do nadrobienia. Jak jednakże wygląda to w innych sferach?

Ludzie jadący autokarem wycieczkowym

Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com

Zgodzimy się, iż najbardziej korzystny transport po Polsce to podróż autem, jednak w takim stwierdzeniu też czai się pułapka, gdyż jak spojrzymy na wzrost ilości samochodów w ostatnich latach, jak przypomnimy sobie te korki w mieście, wreszcie gdy utkniemy gdzieś na gminnej drodze, to będziemy mieli trochę odmienne zdanie. Niestety, choć drogi wyglądają lepiej niż kiedyś, to dalej możemy urwać koło na jakiejś gminnej drodze, a jeśli wybierzemy autostradę to możemy się zdziwić, dlaczego ona tak dużo kosztuje. Wreszcie, paliwo to spory koszt, więc przejechanie z południa na północ Polski albo transport z Niemiec do Polski, może być bardzo kosztowny.

Alternatywą dla coraz większej ilości ludzi są autobusy. Pojawiło się parę firm oferujących usługi przewozowe, które zapewniają autobusy o wysokim standardzie, i co najważniejsze, o konkurencyjnych cenach. Czasami jest tak, że chcemy jechać autem, lecz jak sobie obliczymy koszt benzyny i opłat za autostradę, to od razu stwierdzimy, iż można korzystniej zużyć te pieniądze.

Autokar wycieczkowy

Autor: mdc LEROY
Źródło: http://www.flickr.com

Są również inne możliwości taniego podróżowania i nie mam tu na myśli popularnego „stopa”. W Internecie możemy natrafić na strony, gdzie oferowane są kursy. Nie są to jednakże jakieś płatne przewozy przewozy do niemiec dolny śląsk, jest to najzwyklejsza strona internetowa, na której pewni ludzie, którzy akurat jadą, na przykład, z Warszawy do Świnoujścia, mogą to ogłosić, a chętni mogą się do nich przyłączyć. Opcja jest genialna w swojej prostocie, bo zamiast jednej czy dwóch osób, trochę więcej może „zrzucić” się na paliwo. A dla wszystkich jest jasne, że ograniczanie kosztów podróży to jedna z ważniejszych opcji.

W dzisiejszych czasach, można również po Polsce podróżować samolotem. To możliwość, o której kiedyś można było pomarzyć. Teraz jest na pewno lepiej, ceny czasami pozytywnie zaskakują, lecz niestety, w największej liczbie przypadków niskie ceny dotyczą tylko okresu wakacyjnego i studentów. Jednak patrząc na rozwój tego rynku istnieje szansa, iż już za jakiś czas przelot, przykładowo samolotem z Krakowa do Szczecina będzie naprawdę atrakcyjną opcją.

Ta nowa wiadomość (https://kador.pl/praca/) jest niesamowicie atrakcyjna i jeżeli poszukujesz więcej danych na prezentowaną tu tematykę, to znajdziesz je tu.