Przepisy własną drogą, a życie swoją

Nie od dziś wiemy, że śmieci trzeba we właściwy sposób zniszczyć. Wszyscy wiemy, że nasze codzienne śmieci muszą być segregowane. Nie każdy ma ochotę na segregowanie śmieci w związku, z czym trzeba płacić za wywóz śmieci zmieszanych, co jest kosztowniejsze niż wywóz śmieci które są posegregowane.

Nasz polska gospodarka odpadami nadal jest w proszku. Trudno wyegzekwować od mieszkańców robienie tego, co zdeklarowali. Trzeba przyznać, że nasi krajanie nadal nie są w stanie zrozumieć, że wyrzucają śmieci w miejscach nieoznaczonych szkodzą tylko i wyłącznie sobie. Mimo, tego pozytywny fakt, że ostatnio postarano się o jakiekolwiek aspekty prawne związane z gospodarką odpadami. Warto byłoby, gdyby owe normy nie były poprawiane, a raczej gdyby zaczęto sprawdzać, czy ludzie robią to, co napisali w deklaracji związanych z odpadami. Jeśli nie – muszą zostać wyznaczone kary. Początkowo mogliśmy się mylić, gdy ta „rewolucja” była wprowadzona. Jednak teraz po takim czasie powinniśmy w końcu wyciągać wnioski i świecić przykładem. Polecamy .Co trzeba zrobić ze śmieciamiNie każdy zdaje sobie sprawę, ale np. odpady (kliknij hiperłącze), powstające w szpitalach muszą zostać odpowiednio utylizowane. Utylizacja odpadów tego typu polega m.in. na wywiezieniu ich do spalarni śmieci. Spalarni śmieci w Polsce jest kilkanaście.

Ekologiczna zbiórka odpadów

Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com

Posiadają one konkretne przepisy, jednak sprawdzenie ich pokazało, że niektóre przyjmują zbyt dużą ilość śmieci, co oznacza, że ich maszyny, nie byłyby w stanie ogarnąć ilości odpadów, które są do nich dostarczane. Co firmy robią z nadwyżką odpadów, tego nie udało się ustalić. Ale udało się znaleźć kilka różnego rodzaju firm postanowiło przechowywać śmieci na własną rękę w magazynach.Czytaj też

To niestety może prowadzić do zagrożenia zdrowia. Nie jedynie wspomniane odpady medyczne, ale również odpady z przemysłu muszą zostać poddane utylizacja odpadów przemysłowych. Tego typu utylizacja też musi przebiegać według określonych norm. Jednak w Polsce ciągle jest kłopot z egzekwowaniem prawa dotyczącego zutylizowania odpadów. Chociaż z każdym rokiem jest coraz lepiej, to i tak odstajemy od innych krajów Unii Europejskiej. Wielkie zakłady przemysłowe produkują bardzo dużą ilość śmieci. Ostatnio zaczęto niektóre odpady powtórnie używać. Taki recykling (www.utylinia.pl) zmniejsza ilość śmieci.
Więcej na