W jaki sposób uczyć się obcych języków?

Nauka przez sen? Fiszki ze słówkami? Zajęcia w najdroższej szkole językowej w miejscowości? Często jest tak, iż dorabiamy wszystkie te filozofie wyłącznie dlatego, iż mamy kłopoty z motywacją. Kiedy jej brakuje, zaczynamy poszukiwać półśrodków, magicznych strategii.

kliknij i zobacz

Autor: News Oresund
Źródło: http://www.flickr.com

Nie jest inaczej w całej branży języków obcych, która pomimo coraz to nowych publikacji a także multimediów, nadal grzeszy małą skutecznością. Opanowanie języka to praktyczna umiejętność. Jednakowo jak prowadzenie samochodu, granie na pianinie, bądź tworzenie grafiki. Wszelkich tych rzeczy uczymy się przez praktykę.

„Repetitio mater studiorum est” to stara łacińska sentencja mówiąca o tym, że ćwiczenie oraz systematyczność to sprawdzone sposoby skutecznej nauki. Równocześnie najlepiej, aby trening nie przytłaczał. Dlatego najlepszym co możesz uczynić, to ustalić częste, lecz zwięzłe dawki informacji.

Jak urządzić to w praktyce? Ustal, że uczysz się na przykład trzydzieści min dziennie, codziennie. Podobne podejście ma dwie zalety. Po pierwsze, nie ważne jak bardzo jesteś zajęty, zawsze wynajdziesz te pół godziny w ciągu dnia. Po drugie ustalasz sobie niewielkie porcje materiału, przez co dokładasz pomału małe cegiełki do budowania swych umiejętności, praktycznie się nie męcząc. Korzyści z systematyczności to między innymi satysfakcja z siebie i rezultat narastającej codziennie motywacji.

Słowniki języków obcych

Źródło: http://www.sxc.hu

Efektywna nauka języków ma dwóch ogromnych wrogów.

Ta wskazówka ze strony przypadnie Ci do gustu, ponieważ również traktuje o nakreślanym w tym materiale wątku. Co nie mniej istotne, robi to w zajmujący sposób.

Są to: przesadny stres i monotonność. Napięcie możesz wyeliminować przez wyraźne oddzielenie swej nienaruszalnej wartości jako istoty ludzkiej od bieżącego pułapu umiejętności. Monotonność z kolei likwidujesz wykorzystując zasadę zróżnicowania. Różnorodność tyczy się metod oraz form lekcji. Najbardziej skuteczny będziesz, kiedy będziesz zamiennie praktykować wszystkie cztery aktywność lingwistyczne: pisanie, mówienie, czytanie, słuchanie. Efektywna praktyka językowa oparta na regule zróżnicowania, będzie więc wyglądała tak, że codziennie poświęcisz się innemu działaniu. Gdy opanujesz już konkretny język w stopniu podstawowym, poszukaj kogoś z kim mógłbyś poćwiczyć. Możesz przykładowo wpisać w przeglądarkę wyrażenie: angielski konwersacje Warszawa, ewentualnie angielski korepetycje zapraszamy do: zobacz naszą propozycję https://www.super-edu.pl/ Warszawa – odwiedź witrynę.