W jakiej sytuacji powinno się wymienić opony zimowe na opony letnie?

Każdy kierowca winien bezsprzecznie wiedzieć kiedy trzeba wymienić opony zimowe na letnie. Twierdzi się, że zmiany opon na letnie dokonujemy wówczas gdy średniodobowa temperatura wynosi ponad 7 stopni Celsjusza.

dużo więcej

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com
Powinno się więc monitorować obecną pogodę oraz temperaturę, bo dzięki temu będziesz wiedzieć w jakim momencie przybędzie termin na zmianę opon na letnie. Jeśli przez czas blisko dwóch tygodni trzyma się pozytywna temperatura w wysokości 6-7 stopni to powinno się wyposażyć już swój samochód w opony letnie warszawa. Opony letnie różnią się parametrami od opon zimowych, są o wiele twardsze oraz bardziej odporne na zużycie w lecie, dzięki nim jazda na drodze staje się o wiele bardziej pewna.

Zainteresował Cię ten temat? Nie czekaj, tylko przeczytaj nowy wpis, który z pewnością bardzo Cię zafascynuje. Zobacz!

Wszystkie opony przystępne na rynku przede wszystkim mają na celu bezpieczeństwo kierowcy i wygodę w toku jazdy, wobec tego potrzebne jest używanie dobrych opon w danej porze roku. Zimą stosujemy opony zimowe, które są dopasowane do zimowych warunków, takich jak na przykład śliskie drogi, śnieg czy ujemna temperatura, z kolei latem użytkujemy opony letnie, jakie posiadają o wiele lepszą powierzchnię styku z powierzchnią suchą i zezwalają na lepsze hamowanie. Wszystko to zawdzięczają mniejszej liczbie rowków i nacięć, na odwrót jest w przypadku opon zimowych. Mało tego jazda na letnich oponach jest również cichsza, często opony letnie powodują, że wyczerpuje się też mniejsza ilość paliwa.

pojedyncza opona

Autor: Adam Gaeth
Źródło: http://www.flickr.com
Wybierając opony letnie wypada zwrócić uwagę też na ich parametry oraz model, bo nie każde opony letnie warszawa (źródło) będą pasować do każdego modelu samochodu. W trakcie kupna letnich opon warto więc wziąć pod uwagę właściwy rozmiar opony, indeksy ładowności albo prędkości, na dodatek zwróć także uwagę na poziom hałasu jaki wywołuje dana opona czy też na ich przyczepność. Dzięki temu jazda na oponach letnich okaże się dla Ciebie nie jedynie bezpieczniejsza, ale też o wiele bardziej wygodna, a wiadomo, iż komfort w trakcie jazdy wozem ma dla wielu kierowców niezmiernie znaczące znaczenie.