Co trzeba by było zrobić aby wybielać zęby

Równe, białe zęby są pragnieniem każdego. Najwyższą istotę odgrywa codzienna higiena jamy ustnej i uzębienia. Dobry dentysta Kraków wyróżnia również obniżenie konsumpcji produktów zawierających cukier bowiem jest to kluczowe pożywienie drobnoustrojów próchnicotwórczych.

białe zęby

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

Kluczowym zabiegiem w higienie jamy ustnej jest czyszczenie zębów szczoteczką i pastą chociaż dwa razy dziennie, a najlepiej po jakimkolwiek posiłku. Możemy używać szczoteczki elektrycznej, lub ręcznej, jakakolwiek z nich nader prawidłowo spełnia własne funkcje, jeżeli tylko szczotkujemy zęby należycie długo i wykonujemy to całkowicie. Istotne jest również, aby odrzucić kiepskie nawyki, jakie szkodzą własnym zębom. Przeżuwanie gumy bezcukrowej po posiłku jest korzystne, pod warunkiem że gumę przeżuwamy przez kilka minut i nie czynimy tego nazbyt często.Wybielanie zębów czy kanałowe leczenie jest nader częstym zabiegiem. Dobrze jest gdy zabieg ów odbywa się pod opieką lekarza. Dokonana kontrola i oszacowanie zębów, również pozyskane wskazówki przyczynią się do osiągnięcia wyższych efektów. Niedostatek profesjonalnej ochrony może doprowadzić do uszkodzeń i bólu uzębienia. Zabieg jest zazwyczaj bezbolesny. Na krótko zdołają pojawić się nieznaczne podrażnienia. Niekiedy zdarza się, że zęby po wybielaniu stają się wrażliwsze na zmiany temperatury. Osoby mające czułe zęby (kliknij odnośnik) muszą wobec tego lepiej unikać wybielania. Atutem wybielania są bez wątpienia czyste, zadbane i bielsze zęby (zobacz polecamy stronę www.welldent.pl ciekawe źródło), które mają na dodatek lepsze i wzmocnione szkliwo. Do gabinetu zaprasza ortodonta Cichoń.Wielkim problemem każdego pacjenta jest utrata zęba.

szczoteczka

Autor: pau.artigas
Źródło: http://www.flickr.com

Na szczęście strata zęba to nie koniec świata. Klinika stomatologiczna Kraków oferuje kilka sposobów na pozbycie się tego problemu i uzupełnienie ubytku. Jakkolwiek utrata pojedynczego zęba może wydawać się błahym problemem, to dla jamy ustnej jest to poważna kontuzja. Tracąc jeden ząb wystawiamy się na rozchwianie pozostałych zębów w łuku, pojawienie się diastem, czyli przerw pomiędzy zębami, kłopoty z przeżuwaniem, a co za tym idzie kłopoty żołądkowe i bóle głowy. W związku z tym stomatolodzy radzą, ażeby nie lekceważyć pojedynczych ubytków.