Dowiedz się w jaki sposób wybrać odpowiednie opony samochodowe, dzięki którym bez problemu dojedziesz w każde miejsce.

Jeśli wybierasz się z rodziną w jakąkolwiek podróż musisz być przekonany, że Twój pojazd jest sprawny i bezpiecznie dojedziecie do określonego celu. Zobacz, na co należy zwrócić szczególną uwagę, aby spokojnie wyruszyć w drogę.

Opona do samochodu osobowego

Źródło: http://www.flickr.com
Przegląd samochodu (stacjakontroli.wroclaw.pl/)
Przed wyjazdem koniecznie musisz sprawdzić, czy Twój samochód ma ważny przegląd techniczny. Ważne badania techniczne są warunkiem, który musi spełnić każdy pojazd, by był dopuszczony do jakiegokolwiek ruchu. To swoista gwarancja, iż samochód jest bezpieczny i sprawny.
Jeżeli nie posiadasz ważnego przeglądu lub do następnego badania (do sprawdzenia na tej stronie) zostało Ci niewiele czasu,obligatoryjnie udaj się do punktu kontroli pojazdów. Musisz to zrobić niezwłocznie.
Nie należy w ogóle doprowadzać do takiej sytuacji, w której Twoje badania techniczne są nieważne. To bardzo niebezpieczne i niezgodne z normami prawa. W chwili gdy jeździsz bez ważnego przeglądu, stanowisz zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych kierowców.

Po co są badania techniczne?
Podczas przeglądu fachowiec diagnozuje na przykład stan oświetlenia Twojego pojazdu. (Warto zauważyć, że diagnosta sprawdza również ustawienie świateł).
Oświetlenie musi być sprawne i funkcjonować bez problemu. Wyobraź sobie, co by się mogło stać,
gdyby nagle, w czasie nocnej podróżny na autostradzie albo na zwyczajnej drodze, światła Twojego samochodu zgasły i odmówiły posłuszeństwa? Mogłoby dojść do wypadku. Następnymi elementami, podlegającymi testom są: hamulce, stan amortyzatorów, luzy w elementach zawieszenia. Niezwykle ważną sprawą jest również stan ogumienia samochodu. Diagnosta weryfikuje specjalne mierniki informujące o zużyciu opon (więcej na stronie). Jeśli opony nie przejdą testu, należy je wymienić.

W jaki sposób znaleźć dobry sklep z oponami?
Jeśli nasze opony są bardzo zużyte musimy wymienić je na nowe. Ale jak znaleźć sprawdzony NetCar sklep z oponami? Najważniejsza wskazówka: w dobrym sklepie znajdziesz wyłącznie produkty od sprawdzonych producentów. Kupisz tu przykładowo opony Kleber (zobacz tutaj) albo opony Continental. Podczas zakupów nie zwracaj uwagi na cenę. Tutaj najważniejsze jest Twoje bezpieczeństwo.

Dlaczego należy zaopatrzyć się w droższe opony, pochodzące od popularnych producentów?
Powód jest oczywisty. Znane marki stale pracują nad jakością swoich produktów. Zatrudniają sprawdzonych inżynierów, by ulepszać swoją ofertę. Ich opony sprawdzają się zazwyczaj nie tylko w przewozie osób, ale ale również w transporcie towarów i materiałów budowlanych. Ponadto stosowanie dobrych opon wpłynie korzystnie na stan naszego portfela, ponieważ dobre opony zmniejszają zużycie paliwa oraz elementów konstrukcyjnych samochodu, ale, co jest najważniejsze, zapewnią nam bezpieczeństwo, które jest bezcenne.