Przy każdym urządzeniu warto wykonywać pomiary drgań

Jeśli na danym miejscu pracy wykorzystywane są różnego typu maszyny, to musimy się liczyć z tym, że będą się na nim pojawiały słabsze lub mocniejsze drgania.

Przez to należy systematycznie przeprowadzać pomiary drgań, tak żeby mieć szansę określić, czy nie przekraczają one właściwej wartości, szczególnie gdy nasz pracownik przebywa większość ze swojego 8 godzinnego dnia pracy właśnie przy tym stanowisku. Na dodatek robienie takich pomiarów pomoże nam na czas zauważyć, że konkretne urządzenie zaczyna się psuć, bo wówczas może się przydarzyć tak, że liczba tych drgań będzie się systematycznie zwiększała. Nie mniej najistotniejsze okazuje się (www.fotoporcelana.net/) to, aby wykonać te pomiary ze względu na określenie, czy mieścimy się w dopuszczalnych wartościach ustalonych przez bhp.

Analizy wytrzymałościowe wykonywane są na większości sprzętów

Każde urządzenie funkcjonuje pod obciążeniem. Od czasu do czasu działamy na nie siłą naszej ręki, kiedy np. kroimy coś nożem, a czasami działają na nie znaczniejsze obciążenia, jak na przykład na koła samochodowe oddziałuje ciężar pojazdu plus jego ładunku.

pomiary

Autor: Dirk Vorderstraße
Źródło: http://www.flickr.com

Dlatego zanim jakiś materiał trafi na rynek, w pierwszej kolejności przeprowadzane okazują się analizy wytrzymałościowe. Patrzy się pod jakim obciążeniem jest w stanie przetrzymać konkretna rzecz, czy jest ona naprawdę solidna oraz czy nie zjawia się żadne zagrożenie, że podczas stosowania się złamie, lub popsuje (więcej o analizach). Takie analizy zezwalają też powiedzieć, jaka może okazać się największa moc nacisku, którą mamy szansę wywierać na ten materiał.

Takie pomiary okazują się niesamowicie istotne

Tego rodzaju testy są bardzo istotne, ponieważ otrzymane rezultaty, nie tylko pozwalają na określenie jak najlepiej wykorzystywać z danych sprzętów, lecz również dopomagają stwierdzić czy okazują się one całkowicie bezpieczne dla ich użytkowników.

Poznaj adres www – wyjątkowo dla Ciebie opracowaliśmy szczegółowe informacje na interesujący Cię temat. Kliknij w poniższy link – nie pożałujesz!

Dlatego tak ważne okazuje się to, żeby regularnie wykonywać takie testy i sprawdzać, jak konkretne urządzenia będą się zachowywały z biegiem czasu.