Jak się rozstać ze swym autem?

Niestety nic nie jest wieczne, jakkolwiek bylibyśmy najpiękniejsi, a nasz samochód najwspanialszy. Nieuchronnie w przyszłości my się zestarzejemy, a nasz czterokołowiec będzie musiał zostać oddany na złom.

Mielibyśmy fart, jeśliby udało nam się odsprzedać auto, złomowaniem zajmie się w takim przypadku ostatni posiadacz. Jednakże kiedy już nam się przydarzy takowa konieczność, należy się uzbroić w cierpliwość, działać bez pośpiechu. Wskazane jest sprawdzić, czy auto – przejdź do serwisu – złom piotrków trybunalski (czy też w innym mieście) posiada odpowiednie zezwolenia zabrzańskiego starosty do zezłomowania auta. Niestety, jeżeli nie dopilnujemy tego, może się zdarzyć, iż zapłacimy karę pieniężną za nie dopatrzenie obowiązku złomowania wozu. Podobna sytuacja może zaistnieć, gdy uznamy, że może by tak iść na łatwiznę i sprzedamy nasz samochód komuś, kto twierdzi iż zajmie się zezłomowaniem za nas.

Ford Fiesta

Autor: order_242
Źródło: http://www.flickr.com

Bezpieczniej jednak jest poświęcić ździebko swojego czasu, i wybrać pasujący nam Auto złom Warszawa (czy też w innym mieście). Takie firmy (adwokat prawo karne Warszawa) złomują wozy po przeróżnych przejściach. Nie zawsze powodem kasacji czterokołowca jest jego wiek. Niekiedy jest ona skutkiem wypadku. Bez względu na to jaki był powód zezłomowania, musimy posiadać odpowiednie poświadczenia. Oto one: dokument tożsamości ostatniego właściciela pojazdu, w wypadku współwłasności dodatkowo dokument potwierdzający tożsamość współwłaściciela. Prócz tego potrzebujemy: dowód rejestracyjny samochodu, kartę auta jeżeli taka została wydana.

Kiedy przyjdzie nam zezłomować wóz firmowy, powinno się do wymienionych dokumentów załączyć KRS albo wpis do ewidencji gospodarczej. Zadaniem przedsiębiorstwa zajmującego się złomowanie pojazdów kraków (czy w naszym mieście), jest sprawdzenie prawidłowości danych zawartych w dokumentach z danymi samochodu, a więc sprawdzenie numeracji podwozia itd.. Auto złom ma obowiązek wydać nam odpowiednie zaświadczenia: o unieważnieniu tablic rejestracyjnych i poświadczenie o zezłomowaniu pojazdu. Następnie w przeciągu tygodnia od daty zezłomowania auto złom musi przekazać do właściwego urzędu gminy poświadczenie o złomowaniu. Od tej pory właściciel samochodu ma 30 dni aby wyrejestrować pojazd. Pożądane byłoby przed wyrejestrowaniem auta uregulować zaległe opłaty za ubezpieczenie, (o ile mamy zaległości rzecz jasna) .