Czego jeszcze nie wiesz o stalowych profilach?

Ostatnio bardzo powszechne stały się konstrukcje z płyt gipsowo-kartonowych. Jest to tania i nieskomplikowana metoda konstruowania ścian działowych czy obniżania stropu. Tego rodzaju materiały można niskim kosztem kształtować w dowolny sposób, bez użycia wyspecjalizowanych przyrządów, przycinając je do potrzebnych wymiarów i kształtów.

Fragment budynku

Autor: Trevor Cummings
Źródło: http://www.flickr.com
Budowlanym hitem w ostatnim czasie jest również sklejka, którą można przycinać na zamówienie do wybranych, także skomplikowanych kształtów dzięki urządzeniom CNC. Z tworzywa tego można tworzyć trójwymiarowe budowle, elementy umeblowania i inne. W tego rodzaju budownictwie najważniejsza jest jednak metoda mocowania tego rodzaju materiałów, zwłaszcza przy obniżaniu sufitów i budowaniu ścian działowych – mocuje się je na charakterystycznych, prostych w kształtowaniu i lekkich listwach stalowych.

Budowle staloweTzw.

Podoba Ci się taki wpis? Jeżeli tak, to niewątpliwie sprawi Ci radość wiadomość, że analogiczny tekst jest tuż obok. Zwyczajnie zobacz ten link zaciski hamulcowe.

profile stalowe są tanie i proste w formowaniu. Można z tych elementów konstruować

Most wykonany ze stali

Autor: Hefin Owen
Źródło: http://www.flickr.com

np. stelaże do podwieszania sufitów, do których niezwykle łatwo przytwierdzić płyty kartonowo gipsowe z zastosowaniem wkrętów. Dzięki dużemu wyborowi profili, można z ich wykorzystaniem budować różnego rodzaju konstrukcje (www.konstrukcje-reklamowe.pl/) o rozmaitych wykorzystaniach, w niektórych profilach można nawet przeprowadzić instalację elektryczną czy inne kable – na przykład od Internetu czy telewizji. Profile o przekroju okrągłym umożliwiają prowadzenie w ich środku także rur wodnych. Dzięki konstrukcji wykonanej z prostej w kształtowaniu stali, rozmaite profile można przycinać do pożądanych wielkości z użyciem specjalnych nożyc do metalu. Narzędzie tego rodzaju można kupić we wszystkich sklepach z narzędziami. Połączenia kątowe można tworzyć za pomocą piły kątowej z właściwą tarczą, którą również można dostać w sklepie z narzędziami.

Moda ze Stanów
Moda na konstrukcje w oparciu o stalowe stelaże przyszła do Europy z USA. Tam, z uwagi na duże ryzyko huraganów i anomalii pogodowych, buduje się budynki jednorodzinne z tanich elementów izolowanych profesjonalnymi tworzywami termoizolacyjnymi, z wykorzystaniem których zima w takim domu nie jest uciążliwa. Dzięki niewielkim kosztom wykonania konstrukcji, przyjęły się one także w Europie. W odróżnieniu jednak od Stanów, w Europie konstrukcje oparte na profilach ze stali wykorzystuje się w budownictwie wewnętrznym – przykładowo pozwala to w znaczny sposób obniżyć koszty zaadaptowania poddasza.