Pytanie, jakie zawsze się pojawia, jak nadchodzi zima: w jakie miejsce wybrać się na narty? Odpowiedź jest oczywista: najlepiej do Zieleńca

Polscy narciarze rzeczywiście nie muszą wybierać się w podróż w nieznane, ażeby odnaleźć idealne miejsce do szusowania na nartach. Wśród takich miejsc, w jakich miłośnicy sportów zimowych mogą spędzić aktywne i udane wczasy, coraz większą renomą cieszy się Zieleniec. Na jakiego rodzaju warunki można tu liczyć? Czemu Zieleniec jest tak ważnym punktem na turystycznej mapie Polski?

biegówki

Autor: www.flickr.com
Zieleniec to miejsce świetnie przygotowane na zimowe wczasy, choć i latem na brak atrakcji nie można tu narzekać. Ta dzielnica Dusznik-Zdroju jest w stanie się pochwalić dobrym zagospodarowaniem. Dotyczy to zarówno wyciągów, jak i miejsc noclegowych. Narciarze oraz turyści uwielbiający góry na warunki pobytu nie powinni narzekać, a i w okolicy jest bardzo ciekawie. Te najbardziej istotne są jednakże związane z szaleństwem na stoku, co też dziwić nie powinno. Zieleniec jest przecież od lat bardzo dobrze znany jako miejscowość rewelacyjna na narty. Efektem takiej popularności jest coraz większa ilość wyciągów, orczyków a także tras zjazdowych o zróżnicowanym stopniu zaawansowania.

Na narty są w stanie tu zatem przybyć i zaawansowani narciarze, i ci, którzy pragną spędzić aktywne wczasy z rodziną. Na młodszych narciarzy czekają tu specjalne taśmowe wyciągi, co sprawia, że zabawa na stoku jest dla nich i bezpiecznym, i przyjemnym doświadczeniem. Sztuczne zaśnieżenie oraz bardzo dobre oświetlenie tras zjazdowych to następne czynniki, dzięki którym Zieleniec już dawno stał się doceniony przez miłośników jazdy na nartach. Nie brak tu również takich atrakcji, jak wypożyczalnie sprzętu czy szkółki, w których każdy amator może uczyć się podstaw jazdy na nartach.

narty

Autor: fabianpimminger
Źródło: http://www.flickr.com
Fachowa rynna dla snowboardzistów przyciąga z kolei młodych, dla jakich deska jest znacznie bardziej atrakcyjnym pomysłem, niż standardowe narty zjazdowe. Dzięki tej rynnie Zieleniec jest więc atrakcyjnym miejscem na wczasy zimowe i dla nastolatków. Jeżeli więc planujesz tanie wyjazdy na narty z dużą ilością śniegu i cudownymi stokami, to nie możesz zapomnieć o Zieleńcu. Pamiętaj więc, że nie musisz wyjeżdżać w Alpy, jak bardzo blisko masz tak cudowne miejsce do uprawiania sportu, jaki kochasz.

Pokrewny serwis przygotował inne tego typu informacje. Jeżeli Cię one interesują, to kliknij tu oraz przeczytaj więcej porad w serwisie (http://primaveraspa.pl/primapark/gastronomia/restauracja-wine-story/) publikacji, którą tam znajdziesz.

Nie bez znaczenia są też ceny, jest bardziej tanio niż w bardziej popularnych kurortach, a warunki są naprawdę rewelacyjne.