Naucz się korzystać ze swego umysłu – jakie istnieją sposoby, żeby to zrobić?

Wszyscy tak mamy, że raz czujemy się całkiem fajnie a innym razem gorzej. Gdy w słabszym dniu mamy jakieś ważne wydarzenie to jest ogromne prawdopodobieństwo, że zrobimy coś źle, czyli w potocznym języku damy plamę. Niestety nie zdajemy sobie sprawy, że ten nastrój zależy w największej mierze od nas samych.

Tylko my możemy doprowadzić do tego, że wszystko zacznie prezentować się lepiej, że będziemy czuli się spokojniejsi. Trzeba tylko nauczyć się wykorzystywać umiejętności własnego umysłu. Dzięki terapii, gdzie zwraca się uwagę na biofeedback można zmienić swój stan fizjologiczny, a co za tym idzie, gdy wywołamy w sobie lepsze nastawienie damy radę osiągnąć dobry efekt w czasie wszystkich działań – Impuls. Dlatego tak istotna jest praca nad sobą. Wielu ludzi często chce zmienić to, co widzą wokół, a rzeczywistość jest taka, że trzeba najpierw odmienić siebie. Potrzebujemy do tego, specjalisty osoby, która ogarnia różne techniki, które pozwalają na wprowadzenia ciała z pomocą umysłu w odpowiedni stan.

Wiadomość zwrotna dotycząca zmian fizjologicznych

Model mózgu

Autor: Lwp Kommunikáció
Źródło: http://www.flickr.com

Czasem chcielibyśmy umieć zapanować nad emocjami. Jednak samodzielnie ciężko dojść do tego, które czynniki nam w stu procentach służą, a co jest wartością obciążającą. W takiej sytuacji powinniśmy skorzystać z metody, jaką jest biofeedback. Polega to na zwrotnej informacji dotyczącej naszych stanów fizjologicznych. Przez, co dowiadujemy się jak zapanować nad tym, co złe i jaki sposób zwiększyć właściwe fizjologiczne odczucia, za pomocą poprawy odbioru psychicznego. To terapia, która była w stanie pomóc różnym sportowcom osiągnąć wyżyny ich możliwości. Jeśli więc widzimy, że mamy jakieś problemy z naszymi reakcjami na sytuacje , które wywołują stres, powinniśmy spróbować tej właśnie metody. Powinniśmy sprawdzić czy gdzieś w okolicy, jest ktoś, kto jest w stanie nas w taką metodę wprowadzić. Co istotne metoda ta nie ma skutków ubocznych. Jest całkowicie bezpieczna a jej skuteczność w dużej mierze uzależniona jest od chęci pacjenta. Dobrze, więc pomyśleć, czy akurat taki niefarmakologiczny sposób nie okaże się idealny, jako pierwszy, a może i jedyny krok w pozbyciu się różnych kłopotów z niechcianymi reakcjami fizjologicznymi w mniej lub bardziej trudnych sytuacjach.