Jednym z bardziej obciążanych elementów naszego ciała są kolana.

Dzięki nim możemy chodzić, tańczyć albo zajmować się sportem, są one wyjątkowym dziełem natury, pozwalającym na chodzenie na dwóch kończynach. Samo kolano jest usztywniane przez rozbudowany układ wiązadeł, jakich jest aż jedenaście. Gdy wszystkie są w dobrej formie, to nie powinno być żadnych problemów z chodzeniem, gorzej jeśli pod wpływem urazu albo kontuzji jakieś ulegnie naderwaniu. W lżejszych przypadkach może się to skończyć kilkoma dniami wypoczynku, lecz niekiedy takie urazy niosą za sobą konieczność wykonania trudnej operacji.

operacja

Autor: Department of Foreign Affairs and Trade
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo duże znaczenie w odpowiedniej pracy kolan mają mocne mięśnie, czasami do uszkodzeń kolan może dojść gdy są one zbyt słabe. Ale najwięcej kontuzji przytrafia się w czasie uprawiania pewnych aktywności fizycznych, takich jak narciarstwo czy też gra w piłkę. W nich kolana mogą być narażone na duże przeciążenia, a poza tym występuje duże ryzyko kontuzji przy niefortunnym upadku.

Jeżeli w czasie jazdy na nartach, kopania piłki czy innej aktywności fizycznej noga w pewnym momencie zacznie uciekać do tyłu i będzie ogromnie boleć, to prawie na pewno może to być zerwane więzadło krzyżowe. Jest to jedna z najczęściej spotykanych kontuzji, szczególnie wśród zawodowych sportowców, a przy tym wymagająca długiego, operacyjnego leczenia. Operacja więzadła krzyżowego może być w takim przypadku

rehabilitacja

Autor: MartialArtsNomad.com
Źródło: http://www.flickr.com

niezbędna, gdyż bez prawidłowej rekonstrukcji uszkodzonego więzadła staw może nie uzyskać dotychczasowej formy, a najczęściej uraz może się tylko pogłębiać.

Jeżeli szukasz tego typu ciekawej informacji, sprawdź pod tym linkiem (https://rm-kancelaria.pl/porady-prawne-online-lublin), tu też na pewno jest dokładnie to, czego poszukujesz.

Dzisiaj technika operowania takich urazów daje doskonałe wyniki, rzecz jasna przy zachowaniu odpowiedniej rehabilitacji już po zabiegu operacyjnym. Przy tego typu operacjach niezbędny będzie parodniowy pobyt w szpitalu, zaś sam zabieg długi nie będzie, bo trwa około 90 minut. Znacznie dłuższe będzie uzyskanie kondycji przed kontuzją, całkowite wzmocnienie wiązadła następuje po kilku miesiącach, a przez cały ten czas należy bardzo uważać, żeby taka kontuzja z powrotem nie powróciła.