Efektowna metoda, w porównaniu do zwykłych druków

Sitodruk jest najstarszym sposobem powielania druku. Wywodzi się z dawnych czasów, kiedy to Chińczycy dekorowali przedstawianą metodą różnego rodzaju tkaniny. Aktualnie jest to jedna z popularniejszych technologii, która odnalazła bogate zastosowanie dzięki licznym zaletom, jakie ma. Czym wobec tego cechuje się sitodruk?

sitodruk

Źródło: flickr.com

Nade wszystko sitodruk polega na własnoręcznym bądź mechanicznym przeciskaniu farby przy pomocy należytego urządzenia przez formę drukarską. Sitodruk jest wykorzystywany na różnych podłożach drukarskich.sprawdź tu wyposażenie spa wyposażenie spaOdnosi się to nie tylko do materiału, lecz również wybranego kształtu i powierzchni tworzywa. Bez trudu zadrukujemy folię czy tkaniny otrzymując wyśmienity efekt.

sitodruk

Źródło: flickr.com

Niewątpliwym pozytywem powyższej techniki jest wykonywanie wydruku odpornego na szkodliwe warunki pogodowe, m.in. na deszcz. Do tego ma dużą odporność mechaniczną – trudno go zniszczyć.Z tej przyczyny nie trzeba zabezpieczać go w żaden dodatkowy sposób. Ponadto farba stosowana do sitodruku może być kryjąca bądź częściowo kryjąca. Oznacza to, że obrazy stworzone dzięki tej technice są naprawdę pełne życia i nadzwyczaj intensywne. Rezultaty można porównać do zastosowania farb olejnych. Nie trzeba bać się ścierania farb. Sitodruk zapewnia wykonanie pierwszorzędnych projektów w wyrazistych barwach. Ale to jeszcze nie koniec.
Sitodruk proponuje dużą różnorodność farb. Zależnie od wymagań zainteresowanego można zastosować m.in. farby metaliczne, fluorescencyjne czy brokatowe. Wszystko można ustalić i wykonać wydruk, z którego będziemy faktycznie usatysfakcjonowani (więcej o sitodruku).

Sitodruk stosuje się m.in. do wszelkiego rodzaju materiałów reklamowych na potrzeby przedsiębiorstw, wizytówek, plakatów, jak również odzieży. Szczególnie powszechne są wydruki na koszulkach, które mogą stanowić świetny prezent dla bliskiej nam osoby. Potrzebna jest wyłącznie fachowa maszyna do koszulek, którą bez trudności znajdziemy w sprawdzonych drukarniach. Warto jest dokładnie się rozejrzeć, by uzyskać naprawdę rewelacyjnej jakości sitodruk. Maszyny używane wielokrotnie można zakupić do indywidualnego użytku, jednak do pojedynczych projektów lepiej jest po prostu zamówić zlecenie w odpowiedniej firmie i być zadowolonym z końcowych rezultatów – maszyny – giętarka cnc do blachy do sitodruku używane – więcej informacji.