Które przygotowanie do matury jest poprawniejsze: zbiorowe czy indywidualne?

Egzamin dojrzałości dla każdego jest nietuzinkowym sprawdzianem. Bez wątpienia egzamin maturalny jest pierwszym tak doniosłym wydarzeniem w życiu młodego człowieka, które może zaważyć na jego przyszłości. Toteż powoduje ono wiele emocji. Odpowiedzialni rodzice posyłają swoje dzieci na kursy maturalne, bo chcą im zapewnić świetlaną przyszłość.

Nauka, edukacja

Autor: shho
Źródło: http://www.sxc.hu
Z roku na rok coraz więcej biznesów proponuje kursy przygotowujące do tego ważnego egzaminu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej frazę: „kursy matura”, żeby się przekonać, że konkurencja jest duża. W ofercie są zarówno kursy (okazje na kursy Grójec) indywidualne, jak i grupowe. Które wybrać?Kursy grupowe są o tyle dobre, że pozwalają na interakcję między kursantami. Szczególnie jest to istotne przy przyswajaniu języka obcego. Wtedy wzajemne rozmowy z innymi kursantami są pomocne w edukacji. Kursant nabiera pewności siebie, gdyż inni uczestnicy również są na podobnym poziomie. Również popełniają błędy, mają kłopoty z wymową danych słów obcego pochodzenia. Dzięki temu uczestnik nabiera pewności siebie i entuzjastyczniej się angażuje aktywnie w pracę na zajęciach. Jednocześnie zyskuje wielu sojuszników do konwersacji w obcych językach. Kwestia ceny jest tu zarazem dość znaczna, bo jest niższa niż korepetycji indywidualnych. Dzięki temu, że zbiera się spora grupa kursowiczów, lektor czy wykładowca może zaproponować bardzo niskie stawki. I takie kursy nadal będą dla niego rentowne. Ale praca w grupach niesie również pewne negatywy.

Otóż nie zawsze warto jest uczyć się w grupie. Faktycznie można oszczędzić pieniądze, lecz niekiedy bardzie opłaca się wydać większe sumy i zyskać pewność, że fachowo i stosunkowo szybko opanuje się język. To fakt, że najważniejsi korepetytorzy się cenią, ale wiedza jest w współczesnych czasach na wagę złota. Dobrze zdany egzamin maturalny otwiera praktycznie drzwi wielu uczelni, a tym samym daje możliwość rozwoju zawodowego czy robienia kariery. Nic nie zastąpi w oświacie indywidualnego spotkania z nauczycielem, bo to daje porękę profesjonalnego opanowania wiadomej dziedziny ludzkiej wiedzy czy języka. Jeśli dydaktyk skupia się tylko na jednej osobie, to jego wyniki pracy są okazałe i efekt jest przesądzony.