Wakacje w USA oraz Tajlandii – co pożądane byłoby zwiedzić i jakie zabytki zobaczyć?

Wybierając się na urlop, na pewno już pierwej przygotowujemy sobie listę atrakcyjnych miejsc i zabytków wartych zobaczenia. W Stanach Zjednoczonych odszukamy niemało atrakcyjnych miast, ślicznych zabytków i atrakcyjnych miejsc, jakie pożądane byłoby zobaczyć.

Rzecz jasna zwiedzenie całych Stanów Zjednoczonych byłoby raczej trudne, dlatego należałoby dowiedzieć się które najważniejsze i najciekawsze miejsca koniecznie powinniśmy zobaczyć, będąc w USA. Zwiedzanie USA powinno się rozpocząć od Nowego Jorku. Miasto to przenigdy nie śpi, zaś Manhattan przyciąga rzesze turystów z całego świata. W Nowym Jorku odkryjemy sporo niezwykle starych budynków, które zachwycą nas swoją wyjątkową architekturą. Intrygującym miejscem jest katedra świętego Patryka (Manhattan) zbudowana w 1878 roku oraz zachwycająca stylem neogotyckim.[

nowy jork

Źródło: pixabay

Słynnym zabytkiem nowojorskiego miasta jest bez wątpliwości Statua Wolności mierząca 40 metrów, a także dwa drapacze chmur znajdujące się w sercu Manhattanu – Chrysler Building i Empire State Building. Najstarszym miastem Ameryki jest Filadelfia, którą też powinno się odwiedzić, lecąc do USA możemy także zahaczyć o Waszyngton. Modnym miejscem na spędzenie urlopu bądź wakacji jest również Tajlandia. Tajlandia to kraj obfitujący w cudowne zabytki, poetyczne miejsca orazciekawą historię. Wiele zabytków w Tajlandii pozostało wpisanych na listę UNESCO. Wybierając się do kraju Tajlandia wakacje, warto zobaczyć – wrocław co zobaczyć – miasto Ayutthaya, w którym można podziwiać resztki kilku świątyń i pałacu królewskiego. Kiedyś miasto to było metropolią Królestwa Syjamu. Mimo, że do tej pory nie odebrało swojej świetności, na pewno należałoby je zwiedzić – zobacz przykładową ofertę: tajlandia wakacje. Znaczną sławą pośród turystów cieszą się też rezerwaty przyrody Thung Yai-Huai Kha Keng, jakie leżą wzdłuż granicy z Birmą.

Zajmują one nawierzchnię aż 600 tysięcy hektarów i można w nich zobaczyć naprawdę niemało perfekcyjnych roślin oraz zwierząt. Niedźwiedzie malajskie, stada dzikiego bydła i bawołów, to zaledwie kilka atrakcji, jakie czają się w tych rezerwatach.