Poprawny montaż progu

Zimny przedsionek i podmuchy wiatru spod progu zupełnie nie muszą oznaczać, iż wybraliśmy marne drzwi wejściowe do mieszkania. Częstą przyczyną nadciągającego zimna jest nieprawidłowo zamontowana stolarka drzwiowa, niedostatek izolacji termicznej pod podłogą.

przykłady

Autor: Wendy
Źródło: http://www.flickr.com
Producenci stolarki wprost prześcigają się w zapewnieniu drzwiom jak najwyższych parametrów szczelności, jednak parametry te mogą być spełnione wyłącznie, jeśli montaż drzwi (dowiesz się więcej) będzie porządnie zrealizowany.

Nie zwlekaj – kliknij link i ciesz się zawartymi tam kolejnymi tekstami. Zapewne poszerzą one Twą znajomość rzeczy na powyższy temat.

Należycie zainstalowany próg zatrzymuje ciepło w przedsionku. Dzięki temu ogrzewanie tego pomieszczenia może być zbyteczne względnie zużytkujemy o wiele mniej prądu na ogrzewanie przedsionka. Dobry montaż progu wykonać możemy zarówno podczas zamontowywania pierwszych drzwi wejściowych do budynku, jak też podczas wymiany starych drzwi na nowe.

Jeśli próg trzeszczy, to oznaki świadczące o tym, iż przypuszczalnie w czasie instalowaniu progu drzwiowego popełniono .

Nie ociągaj się! Jeśli przypadł Ci do gustu nasz opis, to czytaj to (www.ortodoncjabecker.pl/) inne informacje na wybrany materiał. Opracowaliśmy je dla Ciebie z przyjemnością.

Przejawem niepoprawnie zamontowanego oraz izolowanego progu drzwi wejściowych jest gromadząca się na styku z framugą woda. Zimową porą zaniepokoić powinien nas również widok osadzającego się pod progiem szronu. Z kolei trzeszczenie i odkształcanie się progu mogą świadczyć o jego niestatecznym zamocowaniu, co nawet po krótkim czasie użytkowania może obniżyć szczelność przylegania drzwi do dolnych partii framugi oraz powodować przedmuchy pod progiem.

zamknięte drzwi

Autor: TownePost Network
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie standardem staje się używanie progów z przegrodą termiczną, jakie montuje się w kanale przygotowywanym wprzódy w podłodze pod drzwiami. Progi cieplne posiadają wypełnione powietrzem przegródki, które gwarantują prawidłową izolację ponad poziomem podłogi. Nie zabezpieczą one jednak przed przenikaniem zimna pod posadzką, dlatego też przestrzeń pod progiem musi zostać napełniona tworzywem termoizolacyjnym aż do warstewki cementu znajdującej się niżej ocieplenia posadzki. Całość ocieplenia wymaga jeszcze hydroizolacji od strony zewnętrznej. W nowo pobudowanym domu z wstawieniem drzwi zewnętrznych powinniśmy poczekać do momentu zakończenia „mokrych” prac budowlanych. Omyłką w sztuce jest montowanie drzwi na zastępczych podporach, przed wylaniem posadzek, albowiem dojść może do naruszenia konstrukcji ościeżnicy. Podobny sposób osadzenia drzwi ma dodatkowo negatywny wpływ na stabilność progu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *