Wszystko o czym powinieneś wiedzieć, jeżeli interesują cię żurawie przenośne. Już teraz poznaj się z dyrektywami i wynajmij jeden dla swojej spółki.

Żurawie przenośne, jak samo określenie wskazuje, mogą być bez wysiłku przeniesione z jednego podwozia na następne. Takie urządzenia wyekwipowane są w podstawę żurawia, w której umieszczona jest kolumna obrotowa. Do kolumny przyczepiony jest wysięgnik (może posiadać dwa ramiona). Wysięgnik poruszany jest za pomocą siłowników hydraulicznych.

Żuraw

Autor: Ron Cogswell
Źródło: http://www.flickr.com
Na końcu ramienia wysięgnika umieszczony jest zaczep (sprawdź te propozycje) bądź inne akcesorium do dźwigania ładunków. Wyróżniamy dwa rodzaje żurawi, ze względu na parametry konstrukcyjne i na teren w jakim będą eksploatowane. Są to żurawie uniwersalnego przeznaczenia i przemysłowe. Te drugie stosowane są do załadunku drewna lub złomu.

Kto może strerować takim urządzeniem? Jaki organ kontroluje poprawność działania żurawia?Aby móc skorzystać z takiego żurawia trzeba posiadać ważną decyzję o akceptacji na wykorzystanie danego żurawia, wystawioną przez należyty oddział Urzędu Dozoru Technicznego. Obsługiwać mobilne żurawie mogą wyłącznie wyszkoleni operatorzy. By móc dostać zezwolenie na kierowanie żurawiem, trzeba zdać egzamin skłądający się z dwóch etapów. Teori i praktyki. Egzamin także odbywa się przed odpowiednim Urzędem Dozoru Technicznego. Postępowanie ma się podobnie w przypadku osób trudniących się utrzymaniem tych dźwigów. Wszystkie ważne decyzje informujące o rodzaju dozoru, czasach wykonywania badań przez inspektorów czy terminie przeprowadzenia przeglądu konserwacyjnego są zawarte w rozporządzeniu Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej.

Każdy dźwig (szczegóły tutaj: http://eogniwa.pl/kategoria/wciagarki-lancuchowe-cb/) jest osobną maszyną, i metoda korzystania go może być inna od poprzednich urządzeń. Z tego powodu wytwórca do każdej maszyny dołącza szczegółową instrukcję obsługi, niekiedy także w formie klipu wideo. Film w sposób praktyczny tłumaczy w jaki sposób bezpiecznie korzystać żurawia, a także pokazuje metodę jego prawidłowego składania, demontażu i pracy z nim.

W jaki sposób odbywa się wynajem dźwigów?
Jeśli w pracy niezbędny Ci jest żuraw, który wspomoże przy przekładaniu sporych części konstrukcyjnych, warto wydzierżawić go do tej misji. Specjalne rodzaje dźwigów ze względu na swoją kompaktową budowę, mogą dotrzeć do ciężko dostępnych miejsc, jak również nie są napędzane spalinowo. By wynająć żurawie przenośne użyj Google i odnajdź najbardziej opłacalne propozycje.