Czy jest możliwe, ażeby zmienić firmę, jaka dostarcza gaz? Jak jednak wynika jesteśmy w stanie tak postąpić, ale co możemy wybrać?

Czy wiesz, że możesz zmienić dostawcę gazu? Jesteś w stanie to zrobić nieważne, czy jesteś klientem indywidualnym czy biznesowym. Jednakowoż tego rodzaju zmiana dzisiaj nie wpłynie jakoś bardzo na nasze oszczędności, a to z tego powodu, że dominuje PGNiG, jaki narzuca swoje stawki. Miejmy jednak na uwadze, iż nasz rynek jest jeszcze dość świeży i w okresie transformacji, tak więc w okresie najbliższych lat to się może odmienić. Z tego powodu warto o tym pomyśleć i dołączyć do grona świadomych odbiorców gazu. Jaki mamy wybór?

warto zajrzeć tutaj

Autor: Disco-Dan
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną z firm jest Duon, firma specjalizująca się w dystrybucji a także sprzedaży gazu i prądu. Na naszym rynku ta spółka działa od 2011 roku, jest wyposażona w dystrybucyjne sieci gazowe, obiekty LPG a także wiele innych. Nie ma swoich źródeł gazu, tak więc musi je nabywać na polskich oraz europejskich giełdach hurtowych. Spółka skierowała swoją ofertę do różnorodnych klientów – indywidualnych oraz instytucjonalnych – .

Kolejną jest Energa, przedsiębiorstwo kojarzące się z produkcją prądu, zapewnia także gaz. Podstawowym akcjonariuszem jest Skarb Państwa. Oferta tej firmy skierowana jest do klientów biznesowych, zaś odbiorcy przyłączani są na zasadzie TPA. To oznacza, iż firma po daniu jej pełnomocnictwa, może zrealizować różnorodne formalności które mają związek z kwestią zmiany sprzedawcy gazu.

G.EN Gaz Energia jest największą prywatną spółką, jaka trudni się dystrybucją gazu ziemnego na terenie Polski. Dystrybucja obejmuje 2,712 kilometrów sieci gazowych, a jednocześnie stacje regazyfikacji gazu. Firma posiada spore doświadczenie, funkcjonuje od dwudziestu lat. System dystrybucji odpowiada za sześćdziesiąt gmin, są one umiejscowione w różnorodnych regionach naszego kraju.

To trzy z paru podmiotów, które dostarczają gaz.

Masz apetyt na inną tego typu publikację na opublikowany tu wątek? Jeśli tak, to śmiało kliknij ten link – to wiarygodna witryna!

Tak jak powiedzieliśmy we wstępie, w dzisiejszej sytuacji przez monopolistyczną pozycję PGNiG nie ma co liczyć na wielką oszczędność, jednak warto, bo w przyszłości może się to odmienić. Więc już obecnie korzystnie mieć to na uwadze wybierając dostawcę gazu.

Zmiana dostawcy gazu wykonywana wcześniej może mieć korzystny wpływ na dalszy rozwój sytuacji. Z tego powodu więc warto już dzisiaj zastanowić się, czy zmiana dostarczyciela gazu to właściwy pomysł, jakie mamy profity z tym związane i czy powinniśmy się tego podjąć. Jeśli odpowiemy sobie na te zagadnienia będziemy już wiedzieć, na co powinniśmy się zdecydować.