Jak sprawić, by bilet lotniczy był tańszy?

Dalekie części świata są kuszące dla wielu osób, niestety, znaczne koszty wyprawy często utrudniają spełnianie podróżniczych marzeń. Znaczną część środków pochłaniają zwykle koszty transportu, warto więc poszukiwać rozwiązań, które zminimalizują wydatki na przelot. Dzięki temu będziemy mogli podróżować z większą częstotliwością i dalej.

kliknij

Autor: Mark Harkin
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieje parę głównych reguł, których trzeba się trzymać, żeby mieć szansę na zarezerwowanie tanich biletów na samolot (kliknij i przeczytaj). Jeśli zastanawiamy się, jak znaleźć tanie loty, to najistotniejszą informacją jest fakt, że linie lotnicze dźwigają ceny w okresach świątecznych i wakacyjnych. Od września do listopada i od stycznia do pierwszych dni czerwca bilety będą zawsze tańsze, niż tuż przed Bożym Narodzeniem, albo sezonem urlopowym. Ponadto, różne linie lotnicze mają dodatkowe promocje w różnych terminach, dlatego warto jest korzystać z dostępnych w sieci, bezpłatnych wyszukiwarek lotów i porównywarek cen. W ten sposób można natrafić na bardzo atrakcyjne oferty. Kolejną regułą jest to, że z im większym wyprzedzeniem zabukujemy bilet na dany lot, tym niższą uzyskamy cenę. Warto więc planować wypoczynek z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, albo wręcz odwrotnie – wybierać loty last minute, na które wyprzedawane są ostatnie wolne miejsca w samolocie.

Takie postępowanie wymaga znacznej elastyczności i dopasowania terminów wyjazdów do aktualnej sytuacji na rynku biletów lotniczych, a jak znaleźć tanie loty, jeżeli jesteśmy osobami czynnymi zawodowo i urlop planujemy z wyprzedzeniem? Również i tutaj można wybrać zmyślne rozwiązania, które znacząco obniżą koszt przelotu.

Jeżeli zainteresował Cię opisywana tematyka, to poczytaj tutaj inne dane na omawiany wątek. Będą równie wciągające i zostaną Ci w głowie na długi czas.

Przykładowo, zwykle jest tak, że lot z paroma przesiadkami wyjdzie nas dużo taniej niż lot bezpośredni.

Co prawda, rozwiązanie jest mniej komfortowe, za to z drugiej strony – pozwala na zobaczenie dodatkowych miast na trasie, gdyż między poszczególnymi lotami mamy zazwyczaj parę godzin oczekiwania na samolot. Warto mieć na uwadze, że loty wyznaczone na środek tygodnia zawsze będą tańsze, niż te sobotnie, kiedy to podróżuje największa ilość podróżnych. Przydatną informacją jest również to, że z mniej zamożnych miejscowości zwykle podróżuje się taniej niż z rozbudowanych metropolii, dlatego czasem lepiej dojechać samochodem, albo pociągiem na odległe lotnisko, niż korzystać z tego, do którego mamy najbliżej.