Sortuj swoje odpadki, gdyż na niektórych z nich zdołasz nawet zarobić

Prawdopodobnie każdemu zdarzyło się, że w czasie remontu niezbędna była wymiana urządzenia AGD, mimo że tego nie przewidywaliśmy. W związku z tym każdy powinien wiedzieć co może zrobić z nieużywanymi sprzętami elektronicznymi.

kosz do segregacji śmieci

Autor: Rubbermaid Products
Źródło: http://www.flickr.com
Niezaprzeczalnie najkorzystniej jest wiedzieć, gdzie znajduje się najbliższy skup złomu, ponieważ tam z całą pewnością ochoczo odkupią on nas wszystkie nieprzydatne i zepsute sprzęty. Jeżeli posiadamy kilka takich urządzeń z pewnością uda nam się zarobić na tym niezłe pieniądze. Nie należy wywalać takich rzeczy na śmietnik, gdyż na tym się nie wzbogacimy. W rozbudowanych miastach skup złomu z reguły odbywa się poza granicami metropolii, przez co będziemy musieli pofatygować się i pojechać w dane miejsce. Jeśli jednak uda nam się porozumieć z daną spółką to prawdopodobne jest, iż sprzęt zostanie odebrany prosto z naszego gniazdka. Oprócz ogromnych urządzeń na złom bez problemu możemy oddać różnorodne puszki po piwku, konserwach lub prasa walcowa pasztetach.

Nie ulega wątpliwości, że nie będzie to ważyć wiele, jednakże zbierając takie odpady przez 12 miesięcy uda nam się zarobić na tym trochę pieniędzy. O ile planujemy zarobić na naszych śmieciach winniśmy jeszcze kolekcjonować papier , a także zwrotne butelki, ponieważ te artykuły też entuzjastycznie zostaną od nas odkupione. Z innymi odpadkami niestety nie jest już tak przyjemnie i to my będziemy musieli dopłacić do tego, że zakład miejski od nas je odbierze. Mieszkając w bloku wyrzucamy śmieci do kontenerów w dowolnym czasie i nie musimy głowić się, kiedy jest odbiór odpadów, ponieważ najczęściej śmieciarka przybywa raz na kilka dni. Zupełnie odmiennie jest w domach prywatnych, ponieważ tam odbiór odpadów odbywa się najczęściej raz albo dwa razy na miesiąc. Przy czym bardzo ważne jest także to, by zorientować się które śmieci odbierane są tego dnia, gdyż na ogół w inny dzień odbierane są śmieci segregowane, a w inny niesegregowane. W domu prywatnym zawsze musimy wystawić śmietnik przed furtkę, by odbiór (zobacz niszczenie dysków zgodnie z RODO) odpadów został wykonany – więcej na stronie .

segregacja

Autor: m.a.r.c.
Źródło: http://www.flickr.com
Zdecydowanie więcej ludzi nie wie jak istotna jest racjonalna gospodarka odrzutami, gdyż najbardziej ucierpi na tym środowisko naturalne. Jeżeli w dalszym ciągu nie porządkujesz swoich śmieci powinieneś rozpocząć robić to już dzisiaj, bowiem na niektórych możesz nawet zarobić.