Na temat tego, że korzystnie jest uczyć się słowiańskich języków

Większość wygląda na kraje zachodnie, wyjeżdża na zachód i uczy się języków germańskich czy romańskich, mnie zaś osób sięga wzrokiem bliżej, gdzie nie ma potrzeby nawet żeby za bardzo wytężać wzrok, aby ujrzeć naszych najbliższych sąsiadów. Mowa o krajach, w jakich dogadują się, tak jak my, językiem z grupy języków słowiańskich. Jakie to państwa i dlaczego jest sens się im bliżej przyjrzeć, a może i zacząć uczyć się jednego ze słowiańskich języków?

książki do nauki języków obcych

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com
Podstawowa zasada jest taka, że im bardziej za wschodnią granicę tym bardziej rosyjski rządzi. Nie chodzi tylko o taką kwestię, iż Rosja jest obszarowo najpotężniejszym państwem na całej kuli ziemskiej, więc podyskutujesz w tym języku w niezliczonej ilości miejscach, ale także, ważne jest to, że w krajach ościennych, jak Ukraina oraz Kazachstan też pokonwersujesz w tym języku.

Podobają Ci się treści opublikowane w naszym artykule? Zatem czytaj raport, który umieściliśmy na następnej stronie. W nim wyszukasz dużo szczegółów.

Tak to już bowiem przez lata się wytworzyło, że rosyjski był najważniejszym z języków i ten stan trwa do dzisiajj. Rosja to kraj, który rzuca cień na pozostałe państwa i zdecydowanie ma władzę w regionie, jeśli myślimy o Wschodzie, jako o miejscu załatwiania transakcji to rosyjski (idź na mój blog) jest niezbędny. Dzięki temu dosyć dobrze rozwija się rynek translatorski. Tłumaczenie języka rosyjskiego (odsyłam tutaj) to coraz częstsze zlecenia, szczególnie dla ludzi interesu, którzy przeprowadzają w tamtym regionie swoje sprawy, a ich język rosyjski dobry jest do konwersacji, lecz nie do przekładania na rosyjski istotnych dokumentów.

A może pragniemy najzwyklej poznać kulturę mniej znaczących w tym regionie krajów, jak Ukraina lub Białoruś? To ciekawe, chociaż zaniedbane państwa. We wschodniej Ukrainie, tak naprawdę pogadamy raczej w języku rosyjskim, ale już na zachodzie w obiegu jest przede wszystkim język ukraiński. Oczywiście wpływ ma na to historia. Białoruś jest odizolowana przez dyktatora Łukaszenkę, ale kiedyś może będzie to kraj bardziej gościnny.

Języki słowiańskie to też kraje na południu, jak Czechy, Słowacja lub kraje bałkańskie: Chorwacja oraz Serbia. Każdy z tych języków, choć w wielu miejscach podobny, tak naprawdę wymaga solidnej nauki. Wiedzą o tym wszyscy, którzy wychylają głowę choćby do Czech i już na starcie słyszą dziwny, niby prawie taki sam, ale trochę śmieszny, trochę swojski język. Podobnie jest w Chorwacji (na urlop jeździ tam coraz więcej naszych rodaków) – jest coś podobnego w tym języku, lecz to ciągle obcy język.