Czy edukacja kończy się po studiach? Nie! Zainwestuj w szkolenia.

Właściwie, odkąd się urodzimy odkrywamy różne drogi naszego życia mając na celu zdobycie upragnionej pracy. Podstawówka i liceum przyucza nas bardziej mniej, niż więcej.

Uniwersytety umożliwiają nam uzyskać wiedzę akademicką odnoszącą się do wybranej profesji, z kolei z praktyką nie ma to zbyt dużo wspólnych elementów. Toteż, co zrobić, aby być profesjonalistą?
Przychodząc na rozmowę kwalifikacyjną musimy zderzyć się z różnymi tematami ,które mają powiązanie z naszą przeszłością, osobowością oraz potencjalną pracą. Nowy absolwent zwykle nie ma o wielu rzeczach pojęcia i przedstawia werbującym właściwie otaczające sedno tematu odpowiedzi. Szczęśliwie jest idealny patent na zaradzenie naszej niewiedzy – szkolenie.

Sala szkoleniowa

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com

Kurs – ale jaki?
Wszystko zależy od naszych możliwości. Ktoś przygotowuje się z finansów, inni z komunikacji interpersonalnej, a jeszcze inni zainteresowani są kursami z gałęzi przemysłowej. Przez wzgląd szybko rozwijającą się technologię rośnie zainteresowanie produkcją nowatorskich produktów, a tym samym gama jednostek produkcyjnych rozszerza się. W tym celu przygotowane zostały kursy dotyczące popularnych sposobów zarządzania wytwarzaniem. Należą do nich: szkolenia TPM i six sigma, a kiedy w wyszukiwarkę wpiszemy hasło „lean manufacturing szkolenie” wyłoni się ich cała masa.
Co to są za szkolenia?

Szkolenie TPM stawia za cel zaprezentowanie zbioru wypróbowanych metod oraz rozwiązań skierowanych na wzrost sprawności maszyn i urządzeń stosowanych podczas produkcji wyrobów. Natomiast, six sigma jest to metoda, która opiera się na uzyskiwaniu danych, mając na celu osiągnięcie niemalże perfekcyjnej jakości. Jej główną mocną stroną jest to, że identyfikuje nieprawidłowości jeszcze przed ich ujawnieniem się. Na deser lean manufacturing. Jest to system zarządzania wytwarzaniem, którego priorytetem, w zgodzie z japońską ideą, jest ograniczanie marnotrawstwa oraz selekcja niepotrzebnych procesów oraz procedur w czasie trwania produkcji. Istotnym szczegółem są niewielkie koszty wytwarzania przy używaniu relatywnie małej ilości surowców.
Szkolenia są dość interesujące i głównie przysposabiające do pracy w organizacji. Toteż, warto spróbować dokształcić się jeszcze, gdy studia mamy już za sobą. Autor