Czy standardowa reklama jest jeszcze warta uwagi? Ależ jak najbardziej, powinniśmy jednakowoż zdecydować się na najbardziej efektywną promocję

Być może spora ilość osób ma szczerze dość, kiedy słyszy frazesy w stylu, iż reklama jest dźwignią handlu i że należy się reklamować. Możliwe, że wiele osób uważa to za coś zwyczajnego, coś oczywistego, co nie warto przypominać, więc zamiast działać zostają z tą wiedzą…

reklama na ścianie budynku

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
To być może paradoks, lecz sama wiedza na określony temat to jeszcze nie działanie, które może przemienić się w coś konkretnego i wymiernego. Warto działać, bo tylko tak będziemy w stanie mówić o wymiernych korzyściach. Na początek warto poznać najbardziej udaną z tradycyjnych reklam.

Aktualnie zdecydowanie wygrywa reklama (polecamy również http://www.ed.torun.pl/) w internecie – tak ogłaszają znawcy branży, ale czy to prawda? Faktycznie nie do końca, gdyż żyjemy w rzeczywistości, w której wszędzie widoczne są reklamy, czy to w wersji internetowej, czy tradycyjnej. I jak widać, reklama tradycyjna na pewno nie skończy się tak po prostu, gdyż ma za dużą siłę oddziaływania, co znaczy, iż w sposób niezwykle efektywny wpływa na potencjalnych klientów.

Zobacz również – agencja reklamy Kraków

Na przykład taka reklama (zobacz pozycjonowanie a seo) na budynkach, czy można wymyślić coś bardziej prostego, a jednocześnie tak niezawodnego i przekonującego. Budynki widać wszędzie, to filary miasta bez jakich nie da się zwyczajnie funkcjonować. W jednym miejscu są bardziej widoczne niż w pozostałym, te w centrum są rzeczywiście na wagę złota, gdyż można dzięki temu dotrzeć z naszym przekazem do naprawdę wielu osób. Niekiedy także istotne są budynki, jakie znajdują się przy wylocie z miast, bo w takich miejscach jest spory ruch samochodowy. Wielu kierowców, którzy jadą do miasta lub z niego wyjeżdżają są w stanie zobaczyć daną reklamę.

reklama na billboardzie

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com
Zdają sobie z tego sprawę również twórcy reklamy, jak i właściciele takich nieruchomości, z z tego powodu walka o jak najkorzystniejszą stawkę czasami jest dość zażarta. To znaczy, że jedna, jak i druga strona stara się zyskać jak najwięcej, czyli twórca reklamy, jak najniższą cenę, a właściciel budynku – wręcz przeciwnie, zwiększa stawkę, ponieważ wie, jaką wartość ma określone miejsce. Jesteśmy w stanie więc powiedzieć, że choć reklama w internecie jest niezwykle korzystna, tak reklamy na budynkach od lat cieszą się niekończącą się popularnością, a co najistotniejsze przynoszą|gwarantują efekty i wymierne korzyści. Z tego względu nie powinniśmy rezygnować ze standardowych form reklamy, jak reklama na budynku. Taka decyzja będzie nas zbyt wiele kosztować.