Nikt nie chce być samotny. Z wielu niepokojów to istotnie wysuwa się na czołowe miejsce. Całe szczęście jest wiele możliwości, żeby kogoś poznać

Z wielu niepokojów i zagrożeń w naszym życiu na czoło wychodzi samotność. Być może nie mówimy o tym otwarcie, być może nie myślimy o tym, gdy jesteśmy z kimś w związku, lecz samotność to stan nienaturalny dla każdego z nas. Po prostu człowiek jest stworzony do przebywania z innymi. Nawet, jak ktoś lubi spokój i woli samotność, od czasu do czasu musi normalnie wyjść z domu, aby porozmawiać zinnymi osobami.

Na świecie jest wielu zadeklarowanych samotników, którzy często „pękają” przy pierwszy podejściu. Uciekają od świata, nie czują potrzeby, by mieć do czynienia z innymi osobami, ale po pewnym czasie czegoś zaczyna im brakować.

Nie odczuwają innego człowieka, innego głosu, odmiennego sposobu bycia, zagłębiają się za to bardzo mocno w sobie. To męczące. Człowiek uciekający od kontaktów z innymi zbytnio analizuje swoje zachowanie, jest jakby skupiony włącznie na swoich odczuciach i emocjach. Taki stan może doprowadzić do depresji lub innych zaburzeń.

Kobieta

Autor: Trang Angels
Źródło: http://www.flickr.com

Kontakt z innym człowiekiem jest więc potrzebny z wielu powodów, a te psychologiczne powody wysuwają się na czoło stawki. Człowiek powinien również kochać kogoś. Samotny mężczyzna to niewesoły widok, lecz dopiero samotne kobiety sprawiają, że świat staje się zimniejszy i znacznie mniej przyjazny.

Mawia się, że kobiety bardziej potrzebują miłości. Nie wchodząc zbytnio w tą teorię koniecznie trzeba przyznać, że coś w tym jest. Dzisiejsze czasy to jeszcze inny problem. Nie dość, że mamy ze sobą coraz mniej kontaktu i stajemy się bardziej samotni to jeszcze spotkania twarzą w twarz zastępuje internet.

Szczególnie nasiliło się to odkąd pojawiły się tak zwane media społecznościowe. Wiele osób twierdzi, że zabija to zupełnie kontakty międzyludzkie i zwiększa samotność. Nie jest to na pewno prawda. Wiadomo, że jest to jakiś problem, lecz zjawisko to ma także pozytywne aspekty, przykładowo to, że samotne osoby na rożnych portalach internetowych mogą poznać osobę, z którą możliwe, że uda im się stworzyć coś trwałego. Być może dzięki temu będzie flirt, a potem miłość. Być może dla kogoś skończy się samotność, a rozpocznie okres prawdziwej, największej miłości?