Przybornik na obóz

Co oznacza „dobry obóz”? Czy dobry obóz, to ten, na którym była kapitalna atmosfera, czy taki, który był po mistrzowsku wykorzystany czasowo (np. na prowadzenie zajęć)? A może dobry obóz, to ten, na który pojechało wielu skautów? A czy w takim wypadku biwak, na którym było 8 osób jest lichy? Wszyscy znamy reguły dobrej zbiórki.

Czy biwak kieruje się takimi samymi zasadami? Czy przyszykowanie dobrego obozu znaczy mozolną pracę dla jego realizatorów? Zależy od tego, jak dużą ma się wprawę w przygotowywaniu biwaków, rajdów, itp. Przede wszystkim szykując plan zajęć pozostaw sobie pewne zapasy czasowe – to pozwoli na wygospodarowanie joty czasu wolnego między zajęciami oraz dużo wolności wieczorem i w nocy. Nie trzeba będzie „gonić” materiału. Po drugie coś, czego nie można uplanować – nastrój. Po udanym biwaku bardzo dużo osób akcentuje, iż na biwaku panowała ogromnie miła atmosfera, że nie było spięć czy scysji. Można z pewnością spróbować kreować aurę, niemniej jednak nikt nie zagwarantuje rezultatu.

dowiedz się więcej

Autor: Sammy Zimmermanns
Źródło: http://www.flickr.com

Wszystko to zależy od doboru kadry jak też członków. I od wolnej woli dogadania się w pewnych tematach. I od różnych malutkich rzeczy, jakie zdają się zupełnie niezauważalne, a jednak. Jak na przykład nasza wspólna kolacja. Co możemy uczynić, aby dać sobie szansę na stworzenie dobrego biwaku? Takiego, na jakim wszystkim będzie z sobą dobrze, gdzie wszyscy czują się znakomicie, gdzie jest czas na poważne zajęcia jak też czas na trochę wariactwa. Z całą pewnością trzeba solidnie rozważyć co to ma być. Czy biwak czysto integracyjny, czy raczej kursy szkoleniowe dla podharcmistrzów? Uprzedzam, żadna z tych odmian w „czystej” odsłonie nie wyjdzie dobrze.

Inne, również bardzo ciekawe szczegółowe omówienie (http://www.artgrafcars.pl/przyciemnianie-szyb-samochodowych-wroclaw/) przedstawionego tematu odnajdziesz tu. Sprawdź koniecznie a na pewno nie stracisz czasu!

Z obozu integracyjnego wyjedziemy znużeni ciągłymi zabawami, tańcami a także rozmowami, z kolei z warsztatów szkoleniowych – zmęczeni, a może nawet znużeni.

Sztuka polega na tym, by należycie dobrać proporcje. Przegięcie w jedną ze stron sprawia zniechęcenie części członków drużyny. Trochę się pobawmy, jednak nie zmarnujmy razem spędzonego czasu. Istotny jest porządny rynsztunek (śpiwory 4F – dowiedz się więcej ).

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i masz chęć zdobyć więcej informacji, to z pomocą przyjdzie Ci odnośnik tu – tam znajdziesz ciekawe informacje.

Jeśli na biwak jedziemy bicyklem, dodatkowo odzież rowerowa 4F.