Zmotywowani do działania pracownicy – sekret powodzenia firmy

Prowadząc własną firmę każdy z przedsiębiorców boryka się z kłopotem chęci podwładnych do pracy. Jest to istotna sprawa, gdyż zmotywowani do pracy pracownicy to lepsza praca a tym samym większe zarobki przedsiębiorstwa. Sposób zachęcania do pracy podwładnych zależy od wielu czynników zależnych tak samo od pracodawcy jak również pracowników.

Program motywacyjny

Autor: Karolina van Schrojenstein Lantman – Orlinska
Źródło: http://www.flickr.com
Tworząc program motywacyjny powinniśmy najpierw zaznajomić się z wymaganiami naszych pracowników. Zadowoleni ludzie w przedsiębiorstwie będą na pewno lepiej pracować oraz z chęcią przychodzić do pracy. Z pomocą przychodzą bezosobowe ankiety na przykład na temat atmosfery w firmie a także wynagrodzenia. Musimy także dowiedzieć się co najbardziej motywuje naszych podwładnych do działania. Czy są to dodatkowe premie, urlop czy może przyjazna atmosfera w miejscu pracy. Każdy element programu musi być zgodny z panującymi w miejscu pracy regulaminami oraz musi być ułożony na potrzeby danej firmy. Cóż z tego, że obiecamy pracownikom premie za dobrą pracę jeżeli nie będziemy posiadali funduszy na nie.

Każdy z nas chce być doceniany za dobrze wykonaną pracę. Dlatego też dobrze jest nagradzać pracowników za to, że starali się dla dobra firmy i wykonali swoje zadania. Program motywacyjny powinien uwzględniać tego typu nagrody a także możliwości awansu pracowników jeśli przez dłuższy okres czasu wzorowo pracują. Praca, w której istniej możliwość awansu na pewno będzie ciekawsza dla potencjalnych pracowników, aniżeli taka, w której przez wiele lat będziemy na jednym stanowisku. Program motywacyjny powinien brać po uwagę też szkolenia dla pracowników i konferencje podsumowujące działania firmy.

Szkolenie motywacyjne

Autor: Ted Eytan
Źródło: http://www.flickr.com
Wykwalifikowani pracownicy, nagrodzeni publicznie za swoją wzorowo wykonaną pracę to doskonały sposób na powiększenie efektywności pracy firmy.

Jeżeli po przeczytaniu opisywanego zagadnienia, będziesz posiadać ochotę na więcej danych, to kliknij i przeczytaj, jakie porządne informacje (https://www.pitprojekt.pl/bazawiedzy/50-koszty-uzyskania-przychodu/) zawiera ten artykuł.

Istotnym krokiem po utworzeniu programu motywacyjnego jest przedstawienie go członkom firmy, opisanie misji firmy i wartości, którymi mają kierować się pracownicy.

Ważne jest również wyznaczanie mniejszych celów pracownikom, aby krok po kroku można było dotrzeć do określonych przez firmę większych celów. Kluczem do sukcesu firmy są wyszkoleni, chętni do pracy i zadowoleni pracownicy. Warto jest więc zadbać o ich potrzeby a także odpowiednio nagradzać za poprawnie wykonaną pracę. Przyniesie to z pewnością efekty w niedługim czasie.