Wsłuchaj się w szum morza, doznaj energii miast, zachwyć się barwami przyrody, wyzwól wyobraźnię odkrywcy

Ciepły piasek, parasol i leżak… Powoli przychodzi lato. Duch wakacyjnego wypoczynku powoduje, że coraz częściej myślimy gdzie jechać nad morze? Polska to kraj zdumiewający, obdarowany przepięknymi i przeróżnymi krajobrazami.

kliknij tutaj

Autor: Robert Linsdell
Źródło: http://www.flickr.com
Nie mniej jednak z wczasami oczywiście najbardziej kojarzy nam się Morze Bałtyckie (polecane). Najważniejszym magnesem ściągającym turystów na północ Polski jest Bałtyk- żeglarstwo. Największa ilość Polaków decyduje się na spędzenie urlopu na piaszczystych plażach ogrzewanych letnim słońcem. Popularna w Polsce kraina turystyczna, rok rocznie zachwyca swoimi walorami turystów, którzy podejmują decyzję o wypoczynku nad Bałtykiem. Turystów przyciąga wyjątkowy klimat i świeże powietrze przesiąknięte leczniczym jodem.

Z każdej przystani możemy wypłynąć w morze połowić ryby lub wynajmować potrzebny sprzęt do uprawiania wszelkich sportów wodnych. Całe wybrzeże proponuje szeroki wachlarz sportów nadających się do uprawiania w każdym momencie. Za serce sportów wodnych uważa się Sopot, w którym odbywa się mnóstwo imprez sportowo-rekreacyjnych, wśród których najbardziej cenione są Mistrzostwa Świata w Żeglarstwie, Puchar Bałtyku w Windsurfingu czy Triathlon Sopocki. Z powodzeniem można pływać jachtami, skuterami wodnymi, katamaranami czy stanąć do walki z wiatrem na kitesurfingu- kurtka wiatrówka. Nie sposób przegapić interesujących atrakcji, które okresowo organizowane są w dużych miastach Wybrzeża Bałtyku. Wyliczyć można chociażby odbywający się w Szczecinie Festiwal Sztuki Wizualnej, Festiwal Artystów Ulicy czy Festiwal Ogni Sztucznych.

nad Bałtykiem

Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com
Interesujący jest również Międzynarodowy Zlot Miłośników Czasów Średniowiecznych na wyspie Wolin, Dni Morza i Festiwal Gwiazd oraz Morski Jarmark w Międzyzdrojach. Polskie wybrzeże Bałtyku uważane jest za jedno z piękniejszych w Europie. Z ochotą wybierane przez Polaków, którzy odnajdą tam przepiękne, szerokie i piaszczyste plaże z drobnym, żółtym piaskiem.

Być może interesujące okażą się informacje, które posiada proponowana treść. Jeżeli masz ochotę dowiedzieć się więcej, to kliknij tutaj oraz starannie zobacz tamte wiadomości.

Przy każdym większym ośrodku wypoczynkowym, znajdują się kilometry obszernych pasów wybrzeża, na których znalezienie odludnego miejsca nie stanowi problemu, wystarczy tylko omijać główne wejścia na plaże. Przy głównych trasach łączących poszczególne kurorty rozmieszczone są parkingi i wytyczone dróżki, którymi można przedostać się na dzikie plaże, gdzie nie ma masy ludzi, zgiełku i opalanie w swobodnym klimacie jest bardzo przyjemne.