Zajęcia dodatkowe dla dzieci – dobra zabawa czy przykry obowiązek?

To kwestia sporna nie od dziś – pozaszkolne zajęcia dla dzieci najmłodszych. Czy to skracanie czasu zabawy czy też może doskonała forma rozwijania głęboko drzemiących talentów i sprawności? To normalne, że lekcje popołudniowe mają wielu oponentów i zwolenników, lecz oferta na rynku jest tak bogata, że nawet najbardziej sceptyczny rodzic wyszuka coś ciekawego dla swojego oczka w głowie. Zwłaszcza gdy mówimy o tak ważnej umiejętności, jak posługiwanie się językiem obcym.

Słowniki języka angielskiego

Autor: Graham Campbell
Źródło: http://www.flickr.com
Ciekawym świata dzieciom poleca się zwykle zajęcia przyrodnicze, które pozwalają na bliski kontakt z naturą, poznawanie świata zewnętrznego przez proste doświadczenia, obserwowanie makro i mikrokosmosu. Artystycznym duszom polecamy raczej zajęcia kreatywne, jak malarstwo, szkicowanie, rzeźba czy projektowanie. Są one bardzo wzbogacające, ponieważ bywa, że prowadzone są przez studentów akademii sztuk pięknych. Radosnym i chętnym do zabawy dzieciom polecamy wszelkie zajęcia sportowe. Dobrze sprawdzają się sztuki walki, gry zespołowe, ale też gimnastyka czy rozwijające sylwetkę pływanie. Obecnie na topie jest zapisywanie dzieci już od najmłodszych lat na zajęcia z języków obcych. Rodzice nie zwlekają z tym, żeby zapisać je na angielski dla dzieci Wrocław , Warszawa czy Kraków to miasta, które na pewno mogą cieszyć się dużą ofertą kursów językowych, ale na pewno w każdym, nawet małym mieście znajdziemy korepetytora albo szkołę językową doskonałą dla naszych dzieci. Jak to znaleźć? Bardzo łatwo, wpisując w wyszukiwarce „angielski dla dzieci Wrocław?angielski dla dzieci Wrocław (więcej na temat)sta zaoszczędzi żmudnego przeglądania wyników i pozwoli znaleźć najbliższą sieć szkół. Oczywiście możemy wybierać, czy chcemy żeby dzieci korzystały z zajęć w małych czy dużych grupach, czy wybierzemy zajęcia tylko z nauczycielem. Plusem zajęć w grupie jest to, że wszyscy uczą się od siebie, można używać języka angielskiego spontanicznie, natomiast korepetytor może być bardziej stresujący, ale też szybciej wyłapie błędy i będzie dostosowywał system pracy do jednej osoby, czyli do naszego malucha.

Co wówczas jeśli nie widzimy w naszym dziecku zdolności językowych? Znajomość co najmniej jednego języka obcego jest bardzo ceniona i pomocna w życiu, więc koniecznie trzeba pomyśleć o szkole, która stara się nauczyć języka obcego naturalnie, dokładnie tak, jak uczymy się języka, którym mówimy na co dzień. To będą na pewno dobrze zainwestowane złotówki, które w przyszłości zwrócą się w postaci doskonałych umiejętności.