Piraci, roboty i lokatorzy – czyli granie online

Zbiorowisko kosmicznych maszyn, łupienie statków na morzu, a może symulator życia codziennego w kilku wymiarach? W pewnym sensie już dziś obserwujemy i bierzemy udział w coraz lepszych odsłonach gier. Czy taka tendencja się utrzyma?

Gry komputerowe

Autor: dfactory
Źródło: http://www.flickr.com
Dyskusje wokół gier dotyczą pytania – dokąd zmierzają obecne gry? Są gry roboty (ranking najpopularniejszych gier komputertowych polecana strona), które na dobre zaaklimatyzowały się już lata temu, razem z kosmicznym Star Wars. Symulatorów przez sieć jak i offline kosmicznych wojen jest całe mnóstwo, w większości z gier znajdziemy interfejs który koncentruje się wokół zbierania surowców, konfiguracji statku kosmicznego, zmierzenia się z potencjalnym wrogiem. W wersjach sieciowych przeważnie konkurent „siedzi” za podobnym ekranem i pilotuje własny kosmiczny pokład w przestrzeni wirtualnego „kosmosu”.
Mamy kosmos, możemy spokojnie zejść na ziemię. Gdy chodzi o przyziemną tematykę gry przyszłość (najlepsze gry PC – zobacz tutaj) jest szczególnie emanowana w Sims`ach. Ta klasyka gatunku od lat bazuje na identycznej fabule: budowania rodziny, życia z sąsiadami i niezapominaniu o rutynowych codziennych czynnościach życiowych. Kiedyś bohaterem było kilka kwadratowych pikseli, dziś dyskutujemy w tematyce trójwymiaru i trochę dziwnych rozwiązań. Dlaczego? Najnowsza odsłona ma odniesienie w tytule do skoku w przyszłość, motywowanym przez nieznane nam, nieco… kosmiczne rozwiązania. Podróżowanie w czasie, futurystyczne gadżety jak kapsuła sypialniana, plecaki rakietowe – takie „wyposażenie” skojarzymy raczej z zasiedlaniem innych planet niż codziennym życiem w sąsiedztwie. No, ale… Jeśli nie znamy przyszłości, toteż czego to wyobraźnia twórców nie wymyśli.

Kolejne gry managerowe? Mamy piłkarskie Football Managery – odciążenia dla Fify i Pro Evolution Soccer oraz podobne managery w innych konkurencjach, od koszykówki po żużel. Mamy kolejne gry online nawiązujące do kultowych filmów.

Interesujący tekst? Jeżeli tak uważasz, kliknij bez wahania ten odnośnik, ponieważ w witrynie pizza korona, którą tu odnajdziesz, też jest coś ciekawego!

Któż z twórców gier o piratach nie wyobrażał sobie lub nie zna ekranowego Jacka Sparrowa w „Piratach z Karaibów”? Gry, piraci, plansza – przeważnie fabuła obraca się wokół poziomu wyszkolenia załogi, zdobywania surowców, batalii morskich. Jak to w wersjach online, np. w Pirates Storm wymagane jest stworzenie swojego konta w grze. Kilka sekund na wklepanie danych i mamy otwartą drogę do pierwszego statku i pierwszych podbojów.