Jak wygląda historia alkoholu i jak tak naprawdę powinno się go pić? Jakie są polskie praktyki spożywania różnych trunków?

Znane napoje wyskokowe zaistniały w naszej historii zupełnie później niż wino czy piwo. Chińczycy w VII p. n.e tworzyli wódkę z ryżu. W III wieku p. n.e destylacje wina przypomina Arystoteles, jednak pewnie to naukowcy arabscy VIII wieku n. e. jako pionierzy zdobyli ciecz o wyższej zawartości alkoholu niż ta otrzymywana w wyniku fermentacji.

koniak

Autor: Otard
Źródło: Otard

Do Europy ukrywana mądrość alchemików arabskich przemieniła w XII wieku za pośrednictwem powracających z wypraw krzyżaków. Spirytus na początku uważano za lek przedłużający życie i zachowujący młodość. Stąd jego nazwa „aqua vitae” czyli woda życia. W sumie błyskawicznie, bo już w XIV wieku alkohol przestał być medykamentem. Zastosowanie do produkcji, zamiast wina, żyta i jęczmienia umożliwiło produkcję trunku, który został ogólnie stosowanym trunkiem. Z biegiem czasu wódka zaczęła nabierać charakteru niezwykle powiązanego z produktem, z którego powstała.

Tak pojawiły się wyprodukowane ze słodu jęczmiennego szkocka whisky i irlandzka whiskey, angielski gim robiony z różnorodnych gatunków zbóż, holenderski genever, w krajach skandynawskich- aquavit, a w Polsce- okowita. W połowie XVIII wieku rozpoczęto pędzenie spirytusu z ziemniaków. Następnie do wytwarzania dawano coraz to nowsze twory i technologie, kreując różnorodne gatunki napojów alkoholowych.

Ten istotny link (http://tokarnia-sosenka.com.pl/) ?podoba Ci się To świetnie, ponieważ na nowej stronie opracowaliśmy dla Ciebie więcej tego typu wiadomości.

Teraz niełatwo sobie wyobrażać życie bez niewielkiej ilości napojów wyskokowych, dla aromatu, smaku, dla

Szklanka do whisky

Autor: Lars Sinda
Źródło: http://www.flickr.com

przyjemności. Znacznie więcej naszych rodaków pije dla radości, a są to na pewno piwa z małych browarów, bardzo popularne w ostatnim czasie, jak również wina.

Dużo osób również próbuje whisky czy koniaku. Te trunki kiedyś były bardzo drogie i niedostępne dla większości, teraz również mają swoją cenę, ale już mnóstwo osób stać na taki typ alkoholu. Tego typu alkohole najdogodniej wypić w specjalnych do tego celu szklankach, jak szklanki do whisky i kieliszki do koniaku, np. .

Jeżeli masz zamiar poszerzyć swą wiedzę w tej tematyce, to czytaj tu tort na zamówienie warszawa kolejne treści. Należy wejść w poniższy link.

W innym przypadku będzie to całkiem komicznie się prezentować. Wyobraźmy sobie na przykład, że wino pijemy w kuflu lub piwo w kieliszku do wina. Troszkę to niedopasowane, w taki sam sposób należy myśleć o whisky czy koniaku, i w sumie dobrać właściwe naczynia, do konkretnego gatunku alkoholu.