Który wózek widłowy będzie najodpowiedniejszy do potrzeb naszej firmy?

Jednym z głównych sprzętów jakie są używane w większych halach produkcyjnych oraz magazynach są wózki widłowe. Są one bardzo przydatne przy wszelakich robotach rozładunkowych i załadunkowych, a poza tym przy przewozie niektórych produktów na niedużą odległość. Kupując wózek w pierwszej kolejności należy określić, do czego ma być używany. Różnych modeli wózków jest sporo na rynku i dopiero precyzyjne rozpoznanie potrzeb pozwoli na wybór najlepszego modelu. W pierwszej kolejności trzeba wiedzieć, jak duże wyroby będą nim ładowane. Wózki widłowe Poznań mogą mieć duży zakres udźwigu, od pięciuset kilogramów do nawet paru ton. Udźwig głównie zależy od wymiarów i budowy wózka, dlatego też określając zakres załadunku należy także zwrócić uwagę na jego gabaryty. Może się bowiem okazać, że różne wersje wózków z tym samym udźwigiem mieć będą różny wymiar i niektóre z nich będą za duże do magazynu.

pracownik prowadzi żółty wózek widłowy

Autor: Commander, U.S. 7th Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejnym istotnym parametrem przy wyborze wózka jest rodzaj jego zasilania. Do użytkowania w warunkach zewnętrznych, na jakiś placach oraz halach o dobrej wentylacji (tanio systemy wentylacji wrocław http://purevent.pl/) świetnie sprawdzą się urządzenia zasilane silnikiem spalinowym. Są one tanie w użytkowaniu i eksploatacji, a ich ważną zaletą jest ciągła praca, z co najwyżej krótką przerwą na zatankowanie.

Nie czekaj! Jeżeli zainteresował Cię nasz wpis, to czytaj również gruz odbiór kolejne informacje na ten materiał. Przygotowaliśmy je dla Ciebie z radością.

Ich dużą wadą są spaliny, emitowane podczas pracy, i to dyskwalifikuje ten rodzaj wózków do prac w zamkniętych pomieszczeniach. Tam lepiej się sprawdzą modele akumulatorowe, pracują one bardzo cicho i wydajnie, jednak raz na parę godzin wymagają konieczności naładowania. Ładowanie może trwać nawet parę godzin i należy o tym pamiętać planując pracę maszyny. Przy zakupie tego typu urządzeń warto również zadbać o to, co się będzie działo jak ulegną one awarii. Sprawny serwis wózków widłowych poznań (spece od wózków) pozwoli na sprawne oraz szybkie naprawienie popsutego sprzętu, czyli ograniczy straty wynikające z nieplanowanej awarii. Dlatego też wybierając widłowy wózek na pewno należy zobaczyć jak będzie wyglądać kwestia późniejszego serwisu. Autor: