W jaki sposób dbać o swoje zęby, aby cieszyć się nimi można było przez długie lata.

Natura podarowała nam wspaniałe zęby, które nie tylko służą do gryzienia i rozdrabniania pożywienia, ale są również ozdobą naszej twarzy. O ile są na tyle ładne, że będą się nadawać do pokazania, gdyż u niejednej osoby różnie z tym bywa. Nieodpowiednia dieta, to znaczy jedzenie nadmiernych ilości cukrów, i dodatkowo zbyt niski poziom higieny powodują, że większość z nas dotyka problem próchnicy oraz ubytków.

O zęby trzeba dbać od młodego wieku, wielu dorosłych w bolesny sposób odkrywa tę prawdę nie posiadając już swoich zębów. Leczenie małych ubytków jest sporo tańsze i mniej kłopotliwe, niż dużych dziur, wymagających czasem leczenia kanałowego.

Nasz link referencyjny zadziwi Cię niezwykle korzystnie. Znajdziesz tam masę szczegółowych postów. Więc nie zwlekaj i klikaj!

Dlatego też jakaś klinika stomatologiczna kraków powinna być obowiązkiem wszystkich co najmniej raz na rok. Podczas kontrolnej wizyty dobry dentysta kraków szczegółowo skontroluje stan zębów i jeśli są jakieś ubytki, to zaleci odpowiednie leczenie. Przegląd taki najczęściej powinien być darmowy, a rzeczywiście daje spore korzyści.

Dentysta

Autor: ND Strupler
Źródło: http://www.flickr.com

Przy obecnym finansowaniu służby zdrowia leczenie za pomocą dobrych materiałów nie należy do tanich. Wypełnienia dostępne na ubezpieczenie co prawda są, ale za światłoutwardzalne, trwałe trzeba zawsze zapłacić. W zależności od miejscowości i tego, jak duży jest ubytek może to kosztować od pięćdziesięciu do nawet dwustu złotych, lecz taka plomba powinna wytrzymać przynajmniej kilkanaście lat. Lecz znacznie korzystniej będzie leczyć nawet najmniejsze ubytki, to powie każdy stomatolog Cichoń.

Duże ubytki w zębie to w pierwszej kolejności większe wydatki na dentystę. Więcej będzie kosztować plomba, jeśli pojawi się leczenie kanałowe, to koszty także mogą szybko wzrosnąć. No i leczenie dużych ubytków wiąże się z możliwością bólu, a w końcu tego najbardziej boją się pacjenci. Tak więc dużo lepszym pomysłem jest leczenie wszystkich pojawiających się ubytków niż czekanie, aż się dziura w zębie się rozrośnie. A najbardziej skuteczna jest właściwa dieta, ograniczająca ilość słodyczy, i należyte dbanie o higienę jamy ustnej.
Autor